Beş İcra Hakimiyyəti İT sistemlərini “Hökumət buludu”na köçürüb
Fərmanın icrası çərçivəsində Sumqayıt Şəhər İcra Hakimiyyəti, eləcə də Salyan, Şəmkir, Ağsu və Hacıqabul Rayon İcra Hakimiyyətləri öz informasiya sistemləri və ehtiyatlarını “Hökumət buludu”na köçürüblər.
Adıçəkilən qurumlar İT resurslarını “AzInTelecom” MMC-yə məxsus Bakı Əsas data mərkəzinə yerləşdiriblər. “AzInTelecom” tərəfindən qurumlara Virtual server – IaaS (İnfrastructure-as-a-Service) xidməti təqdim edilib. Bununla da qeyd edilən orqanlar kritik sistemlərin yüksək əlçatanlığına nail olublar.
Qeyd edək ki, “Hökumət buludu” layihəsi çərçivəsində dövlət qurumlarının İT sistemlərinin “AzInTelecom”a məxsus data mərkəzlərinə tam və ya qismən miqrasiyası həyata keçirilir. Nəticədə qurumların cari İT xərcləri azalır, informasiya sistemlərinin məhsuldarlığı artır. Təhlükəsiz və dayanıqlı İT infrastrukturuna, eləcə də 24/7 rejimində monitorinq xidmətinə nail olunur.
AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC bulud xidmətləri sahəsində TIER III beynəlxalq standartları üzrə fəaliyyət göstərir.

Five Executive Authorities have migrated their IT systems to the "Government Cloud"
Within the framework of the implementation of the Decree, the Sumgayit City Executive Power, as well as the Salyan, Shamkir, Agsu and Hajigabul District Executive Powers have transferred their information systems and resources to the “Government Cloud”.
The mentioned institutions have placed their IT resources in the Baku Main Data Center owned by “AzInTelecom” LLC. “AzInTelecom” has provided the institutions with a Virtual server – IaaS (Infrastructure-as-a-Service) service. Thus, the mentioned institutions have achieved high availability of critical systems.
It should be noted that within the framework of the “Government Cloud” project, full or partial migration of IT systems of state institutions to data centers owned by “AzInTelecom” is being carried out. As a result, the current IT costs are reduced, the productivity of information systems is increased. A secure and stable IT infrastructure is achieved, as well as 24/7 monitoring service.
“AzInTelecom” LLC, one of the AZCON Holding companies, operates in the field of cloud services according to TIER III international standards.