"Birmarket"in baş icraçı direktoru Rauf Qulaməliyev şirkətin 2025-ci ilin üçüncü rübü üzrə illik artım dinamikasını əks etdirən göstəriciləri paylaşıb. CEO platformanın təchizat likvidliyinin son 9 ayda 15 dəfə artdığını və bu nəticənin dəqiq qurulmuş biznes strategiyasına əsaslandığını bildirib.
Şirkətin açıqladığı rəsmi statistikaya əsasən, ötən illə müqayisədə platformada ümumi alış sayı 78%, aktiv alıcıların sayı isə 40% artıb. Ən ciddi artım isə tərəfdaş şəbəkəsində qeydə alınıb: satıcıların (merchants) sayı 107% çoxalıb, onların platformaya qoşulma prosesi isə 11 gün sürətlənib. Bu optimallaşdırma nəticəsində platformaya əlavə edilən yeni məhsul çeşidinin (SKU) həcmi 144% artıb.
Rauf Qulaməliyev uğurun əsasını üç amillə əlaqələndirib: təchizat zəncirinin genişləndirilməsi, trafikin artırılması ilə tələbin formalaşdırılması və hər iki tərəfi birləşdirən çevik əməliyyat sisteminin qurulması. Nəticədə "Gözəllik" (+129% alış), "FMCG" (+140% alış) və "Ev, Avto, İdman" (+88% alış) kimi strateji kateqoriyalarda əhəmiyyətli böyümə müşahidə olunub.
Şirkətin əsas hədəfi kateqoriya dərinliyini artırmaqla müştəri sadiqliyini təmin etmək və istehlakçıların platformadan istifadə tezliyini maksimallaşdırmaqdır.

02 December 2025 14:01
Rauf Ghulamaliyev, CEO of Birmarket, shared the company’s annual growth metrics for the third quarter of 2025. The CEO stated that the platform’s supply liquidity increased 15-fold over the past nine months, attributing this achievement to a well-structured business strategy.
According to the company’s official statistics, compared to last year, the total number of purchases on the platform increased by 78%, while the number of active buyers rose by 40%. The most significant growth was recorded in the partner network: the number of merchants increased by 107%, and their onboarding process was accelerated by 11 days. As a result of this optimization, the volume of new product variants (SKUs) added to the platform grew by 144%.
Rauf Ghulamaliyev attributed the success to three main factors: expanding the supply chain, generating demand by increasing traffic, and establishing a flexible operational system that connects both sides. Consequently, significant growth was observed in strategic categories such as "Beauty" (+129% purchases), "FMCG" (+140% purchases), and "Home, Auto, Sports" (+88% purchases).
The company’s primary goal is to enhance category depth to ensure customer loyalty and maximize consumers’ usage frequency of the platform.