Bu ildən ipoteka krediti və kirayə mənzillər “SİMA İmza” ilə də əldə ediləcək
SİMA yeni nəsil rəqəmsal imzanın “Elektron ipoteka və kredit zəmanət” sisteminə inteqrasiyası təmin olunub.
Artıq sistemdə digər elektron imza vasitələri ilə yanaşı, “SİMA İmza”dan da istifadə etmək mümkündür. Belə ki, ipoteka krediti və ya satmaq öhdəliyi ilə kirayə mənzil almaq istəyən vətəndaşlar sistemə SİMA rəqəmsal imza ilə daxil olaraq, elektron kabinet yarada və bütün növ müqavilələri imzalaya bilərlər.
Qeyd edək ki, bu yenilik İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun “AzInTelecom” MMC ilə birgə əməkdaşlığı çərçivəsində həyata keçirilib. Sözügedən inteqrasiya vətəndaşlar üçün vaxt və əlavə xərclərin qarşısının alınması, göstərilən xidmətlərin səmərəliliyinin artırılması məqsədi daşıyır.
SİMA rəqəmsal imza AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılıb. Ətraflı məlumatı www.sima.az saytından və ya 157 Zəng Mərkəzi ilə əlaqə saxlamaqla əldə etmək mümkündür.

From this year, mortgage loans and rental apartments will also be available with "SIMA Imza"
The integration of the SIMA new generation digital signature into the “Electronic Mortgage and Credit Guarantee” system has been ensured.
It is now possible to use “SIMA Signature” in the system, along with other electronic signature tools. Thus, citizens who want to purchase a mortgage loan or rent an apartment with an obligation to sell can log into the system with the SIMA digital signature, create an electronic cabinet and sign all types of contracts.
It should be noted that this innovation was implemented within the framework of the joint cooperation of the Mortgage and Credit Guarantee Fund with “AzInTelecom” LLC. The aforementioned integration aims to prevent time and additional costs for citizens and increase the efficiency of the services provided.
The SIMA digital signature was created by “AzInTelecom” LLC, one of the AZCON Holding companies. More information can be obtained from the website www.sima.az or by contacting the 157 Call Center.