YC startapları artıq investisiyanı stabilkoinlə ala biləcək
Y Combinator (YC) akselerator proqramına qəbul olunan startaplar yaxın vaxtlarda ilkin investisiyalarını stabilkoinlər vasitəsilə almaq imkanı əldə edəcəklər. Bu barədə YC-nin kriptovalyuta üzrə tərəfdaşı Nemil Dalal The Block nəşrinə açıqlamasında bildirib.
YC-nin standart investisiya modeli çərçivəsində proqram iştirakçılarına şirkətin 7 faizi qarşılığında 500 min dollar sərmayə yatırılır. Yeni yanaşmaya əsasən, bu investisiyalar Base, Solana və Ethereum blokçeyn şəbəkələri üzərindən həyata keçiriləcək və dəyişiklik ilk olaraq qarşıdan gələn yaz batch-i ilə qüvvəyə minəcək.
Dalalın sözlərinə görə, stabilkoinlə köçürmələr xüsusilə inkişaf etməkdə olan bazarlarda fəaliyyət göstərən startap qurucuları üçün daha effektivdir. Eyni zamanda, YC blokçeyn texnologiyalarına real dəstək verdiyini də nümayiş etdirir. Belə ki, ötən payız akselerator Base və Coinbase Ventures ilə əməkdaşlıq edərək blokçeyn yönümlü startapların yaradılmasını təşviq edib.
Qeyd olunur ki, ABŞ-da kriptovalyuta sənayesinə dair daha aydın və müsbət tənzimləmələrin formalaşması fonunda Silikon Vadisində blokçeyn texnologiyalarına maraq yenidən artmaqdadır.

YC startups will now be able to receive investment in stablecoins
Startups accepted into the Y Combinator (YC) accelerator program will soon have the opportunity to receive their initial investments in stablecoins. This was announced by Nemil Dalal, YC’s partner in cryptocurrency, in a statement to The Block.
Under YC’s standard investment model, program participants are invested $ 500,000 in exchange for 7 percent of the company. According to the new approach, these investments will be made on the Base, Solana and Ethereum blockchain networks, and the change will first take effect with the upcoming spring batch.
According to Dalal, transfers in stablecoins are especially more effective for startup founders operating in emerging markets. At the same time, YC also demonstrates its real support for blockchain technologies. Thus, last fall, the accelerator collaborated with Base and Coinbase Ventures to promote the creation of blockchain-oriented startups.
It is noted that interest in blockchain technologies is growing again in Silicon Valley against the background of the formation of clearer and more positive regulations for the cryptocurrency industry in the United States.