12 Fevral 2026 16:08
Azərbaycanlı startap Lilitopia təhsil texnologiyaları sahəsində fəaliyyət göstərir və uşaqlar üçün yaradıcılıq, tənqidi düşüncə və gələcək bacarıqlarına fokuslanan platforma təqdim edir.
Digər yerli layihə FROMFOLIO isə sənaye dizaynı sahəsində fəaliyyət göstərən mütəxəssislər üçün qlobal bazara çıxış imkanı yaradan platformadır. Şirkət dizaynerlərin işlərini nümayiş etdirməsinə və kommersiyalaşdırmasına şərait yaradır.
Fond həmçinin ABŞ-da fəaliyyət göstərən Positron AI-a da investisiya edib. Bu, Caucasus Ventures üçün 1517 Fund ilə birgə həyata keçirilən ilk SPV (xüsusi investisiya strukturu) əməliyyatı olub.
Caucasus Ventures-in kapitalı 11.3 milyon manatdır. Fonda İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi 5 milyon manat, “PAŞA Holdinq” Şirkətlər Qrupu 5 milyon manat və fərdi sahibkarlar isə 1.3 milyon manat yatırım ediblər. Fondun “General Partner”i Məmməd Kərimdir. Caucasus Ventures yatırım bilet həcmi 50-200 min dollardır.

Caucasus Ventures invests in 3 startups
Caucasus Ventures has invested in 3 new startups. The fund has thus increased the number of startups to 32.
Azerbaijani startup Lilitopia operates in the field of educational technologies and provides a platform for children focused on creativity, critical thinking and future skills.
Another local project FROMFOLIO is a platform that provides access to the global market for professionals working in the field of industrial design. The company provides an opportunity for designers to showcase and commercialize their work.
The fund also invested in Positron AI, operating in the United States. This was the first SPV (special purpose vehicle) transaction for Caucasus Ventures, jointly with 1517 Fund.
Caucasus Ventures has a capital of 11.3 million manat. The Innovation and Digital Development Agency invested 5 million manat in the fund, the PASHA Holding Group of Companies invested 5 million manat, and individual entrepreneurs invested 1.3 million manat. The General Partner of the fund is Mammad Karim. The Caucasus Ventures investment ticket volume is 50-200 thousand dollars.