Caucasus Ventures nümayəndələri “EU-Startups Summit 2026” tədbirində iştirak edib
Caucasus Ventures nümayəndələri 7–8 may 2026-cı il tarixlərində Maltada keçirilən “EU-Startups Summit 2026” tədbirində iştirak ediblər. Sammit Avropanın müxtəlif ölkələrindən startap təsisçilərini, investorları, innovasiya liderlərini və startap ekosistemi nümayəndələrini bir araya gətirib.
Tədbir çərçivəsində Mammad Karim və Vusal Karimli MeOut Group şirkətinin İdarə Heyətinin sədri və baş icraçı direktoru Attila Sandor, eləcə də şirkətin innovasiya direktoru Tamas Tuske ilə görüş keçiriblər. Görüş zamanı regional əməkdaşlıq və innovasiya ekosisteminin inkişaf imkanları müzakirə olunub.
Müzakirələrin əsas mövzuları sırasında Bakıda “EU Startups” tədbirinin təşkili imkanları, regional “fund of funds” təşəbbüsləri, həmçinin Azərbaycan hökumətinin startaplar və innovasiya yönümlü bizneslər üçün təqdim etdiyi imkan və təşviqlər yer alıb.
Caucasus Ventures bildirib ki, Şərqi Avropa şirkətin aktiv investisiya etdiyi əsas regionlardan biridir. Hazırda şirkətin portfelinin təxminən 25%-ni Şərqi Avropa startapları təşkil edir. Bu isə şirkətin region üzrə yüksək inkişaf potensialına malik texnologiya layihələrinə uzunmüddətli dəstəyini əks etdirir.
Şirkət Azərbaycan ilə Avropanın geniş startap ekosistemi arasında əlaqələrin gücləndirilməsinə sadiq olduğunu vurğulayıb. Görüşlərdə həmçinin Bakının regionun yüksələn innovasiya mərkəzlərindən biri kimi rolunun artdığı qeyd olunub.
Caucasus Ventures Avropalı tərəfdaşlarla gələcək əməkdaşlıqlara dair optimist mövqe sərgiləyib və Bakının Avropa startap ekosistemi xəritəsində daha önəmli yer tutması istiqamətində fəaliyyətini davam etdirəcəyini bildirib.

Caucasus Ventures General Partner Mammad Karim and Entrepreneur in Residence Vusal Karimli attended the EU-Startups Summit 2026, held in Malta between May 7–8, 2026. The summit brought together founders, investors, innovation leaders, and startup ecosystem stakeholders from across Europe.
As part of the visit, the Caucasus Ventures delegation met with Attila Sandor, Chairman and CEO of MeOut Group, and Tamas Tuske, Innovation Director of MeOut Group, to discuss opportunities for regional collaboration and ecosystem development.
The meeting focused on several key topics, including the potential organization of an EU Startups event in Baku, regional fund of funds initiatives, and the opportunities and incentives provided by the Azerbaijani government to support startups and innovation-driven businesses.
Eastern Europe remains one of the key regions where Caucasus Ventures actively invests. Currently, approximately 25% of the firm’s portfolio consists of startups from Eastern Europe, reflecting the company’s long-term commitment to supporting high-growth technology ventures across the broader region.
Caucasus Ventures emphasized its commitment to building stronger connections between Azerbaijan and the broader European startup ecosystem. The discussions also highlighted Baku’s growing role as an emerging innovation hub in the region.
The company expressed optimism about future collaborations with European partners and its mission to position Baku more prominently on the European startup ecosystem map.