Caucasus Ventures "GOFAR"a investisiya edib: Azərbaycanın elektrikli mobillik gələcəyi güclənir
Caucasus Ventures Azərbaycanda elektrikli mobilliyin daha ağıllı və davamlı gələcəyi üçün çalışan yerli startap — GOFAR-a investisiya yatırdığını elan edib.
GOFAR elektrik nəqliyyat vasitəsi sürücülərinə avtomobillərini genişlənən stansiyalar şəbəkəsi boyunca rahatlıqla enerji ilə təmin etməyə imkan yaradır. Bu, ölkədə elektromobil istifadəsinin qarşısındakı əsas infrastruktur problemlərindən birinə effektiv həll təklif edir. Şirkətin vizyonu Caucasus Ventures-in məqsədləri ilə tam uyğun gəlir: insanların, şəhərlərin və planetin rifahına uzunmüddətli təsir göstərə biləcək innovasiyaları sürətləndirmək.
Bu sərmayə ilə Caucasus Ventures-in ESG (ətraf mühit, sosial və idarəetmə) prinsiplərinə uyğun investisiya portfeli 25%-ə çatıb. Bu, qurumun COP29 zamanı verdiyi 20%-lik öhdəliyi daha da möhkəmləndirərək, ətraf mühitə cavabdeh və ağıllı şəhər infrastrukturlarına töhfə verən həllərə dəstəyini nümayiş etdirir.
"Caucasus Ventures olaraq biz bölgənin iddialı təsisçilərinə dəstək missiyamıza sadiq qalırıq. Startap ekosistemi inkişaf etdikcə, yalnız iqtisadi dəyər yaradan deyil, həm də davamlı və sistemli dəyişikliklərə təkan verən layihələrin arxasında dayanmağa davam edəcəyik." - deyə fondun açıqlamasında qeyd edilir.

Caucasus Ventures invests in GOFAR: Azerbaijan's electric mobility future is strengthening
Caucasus Ventures has announced an investment in GOFAR, a local startup working towards a smarter and more sustainable future for electric mobility in Azerbaijan.
GOFAR enables electric vehicle drivers to conveniently power their vehicles across an expanding network of charging stations. It offers an effective solution to one of the key infrastructure challenges facing electric vehicle adoption in the country. The company’s vision is fully aligned with Caucasus Ventures’ goals: to accelerate innovations that can have a long-term impact on the well-being of people, cities and the planet.
With this investment, Caucasus Ventures’ ESG (environmental, social and governance) investment portfolio has reached 25%. This further reinforces the institution’s 20% commitment made at COP29 and demonstrates its support for solutions that contribute to environmentally responsible and smart urban infrastructure.
"At Caucasus Ventures, we remain committed to our mission of supporting ambitious founders in the region. As the startup ecosystem evolves, we will continue to support projects that not only create economic value, but also drive sustainable and systemic change," the fund said in a statement.