07 Oktyabr 2024 15:46
Beynəlxalq investorlar uzun müddətdir izlədikləri və uğurla inkişaf edən Iomete startapın “Caucasus Ventures”dən investisiya alıb.
Iomete məlumat dünyasında inqilabi dəyişikliklər etməyə çalışan startap olaraq, təşkilatlara idarəetmə və qərar qəbul etmə proseslərini təkmilləşdirmək üçün innovativ həllər təklif edir. Startapın təqdim etdiyi həllər, məlumatların düzgün idarə olunması və analitik potensialın maksimum dərəcədə istifadəsi ilə fərqlənir. Bu da təşkilatların tam potensialını ortaya çıxarmalarına kömək edir.
Bu investisiya qərarını daha da maraqlı edən bir fakt isə, Iomete startapının təsisçisi Vüsal Dadalov Y Combinator məzunu olan ilk azərbaycanlı olmasıdır. Y Combinator dünyanın ən nüfuzlu startap akseleratorlarından biri kimi tanınır və bu proqramdan məzun olmaq, hər bir sahibkar üçün böyük bir uğur sayılır. Oraya qəbul olmaq Harvard Universitetinə qəbul olmaqdan daha çətindir. Y Combinator-a qəbul faizi təxminən 1.5% - 3% arasında dəyişir. Harvard Universitetinə qəbul isə təxminən 4%-5% civarındadır.
Vüsal Dadalov proqram mühəndisliyi sahəsində geniş təcrübəyə malikdir və həm yerli, həm də beynəlxalq miqyasda tanınmış şirkətlərlə uğurlu əməkdaşlıqlar qurmuşdur. Onun rəhbərliyi altında Iomete kritik məlumat problemlərinin həlli üçün yeni yanaşmalar təqdim edir və məlumat idarəçiliyi sahəsində mühüm dəyişikliklər etməyə hazırdır.
İnvestorlar bu layihəni dəstəkləməkdən böyük məmnunluq duyduqlarını bildirirlər və Iomete-nin gələcəkdə böyük uğurlar qazanacağına əmin olduqlarını vurğulayırlar.
Beləliklə, Iomete-nin yeni maliyyə dəstəyi ilə fəaliyyətini genişləndirərək, daha böyük layihələrə imza atacağı gözlənilir. Vüsal Dadalov və onun komandası üçün isə bu investisiya, gələcəkdə yeni hədəflərə çatmaq üçün əhəmiyyətli bir addım olacaq.
O, startap qurana qədər Azercell, OLX, Careem və Uber kimi şirkətlərdə çalışıb. Daha sonra Uber-dəki işini tərk edərək Iomete startapını qurub.

Iomete, which has been followed by international investors for a long time and is developing successfully, received a large investment from the startup "Caucasus Ventures".
Iomete is a startup that seeks to revolutionize the world of information, offering organizations innovative solutions to improve their management and decision-making processes. The solutions provided by the startup are distinguished by proper data management and maximum use of analytical potential. This helps organizations to realize their full potential.
One fact that makes this investment decision even more interesting is that Vusal Dadalov, the founder of the Iomete startup, is the first Azerbaijani to graduate from Y Combinator. Y Combinator is recognized as one of the most prestigious startup accelerators in the world, and graduating from this program is considered a great achievement for any entrepreneur. Admission there is more difficult than admission to Harvard University. Y Combinator's acceptance rate ranges from about 1.5% to 3%. Admission to Harvard University is around 4%-5%.
Vusal Dadalov has extensive experience in the field of software engineering and has established successful collaborations with well-known companies both locally and internationally. Under his leadership, Iomete provides new approaches to solving critical data problems and is poised to make significant changes in the field of data management.
Investors express their great pleasure in supporting this project and emphasize that they are confident that Iomete will achieve great success in the future.
Thus, with the new financial support, Iomete is expected to expand its activities and sign bigger projects. For Vusal Dadalov and his team, this investment will be an important step to reach new goals in the future.
He worked in companies such as Azercell, OLX, Careem and Uber before founding a startup. Later, he left his job at Uber and founded the startup Iomete.
The capital of Caucasus Ventures is 11.3 million manats. Innovation and Digital Development Agency invested 5 million manats in the fund, "PASHA Holding" Group of Companies invested 5 million manats, and individual entrepreneurs invested 1.3 million manats. The "General Partner" of the fund is Mammad Karim. Caucasus Ventures investment ticket volume is 50-200 thousand dollars.