Dropbox Reclaim.ai startapını alıb
Dropbox süni intellekt əsaslı təqvim vasitəsi Reclaim.ai-ni satın aldığını açıqlayıb. Bu məlumat Reclaim.ai-nin veb saytında yayımlanıb, lakin müqavilənin şərtləri barədə ətraflı məlumat verilmir.
2019-cu ildə Henry Shapiro və Patrick Lightbody tərəfindən qurulan Reclaim.ai, məhsulunu yeni sahibi altında inkişaf etdirməyə davam edəcəyini və bütün istifadəçilərə dəstək verməyə sadiq olduğunu bildirib. Hal-hazırda alət dünya üzrə 43,000-dən çox şirkət və 320,000-dən çox insan tərəfindən istifadə edilir.
Startap, indiyə qədər Calendly, Character.vc, Flying Fish, Gradient Ventures, Index Ventures, Operator Partners, Yummy Ventures, Grafana CEO-su Raj Dutt və keçmiş GitHub CTO-su Jason Warner kimi investorlar tərəfindən 9.5 milyon dollar dəyərində maliyyə əldə edib.
Reclaim.ai istifadəçilərə vaxtı daha yaxşı idarə etməyə kömək etmək və görüşlər, tapşırıqlar, şəxsi vərdişlərin qurulması və fasilələr üçün vaxt ayırmağa kömək etmək məqsədini güdür. Google Calendar ilə inteqrasiya edən məhsul, istifadəçilərə təqvimdə optimal vaxt seçmək və müxtəlif təqvim xüsusiyyətləri yaratmaq imkanı verir. O, Calendly, Clockwise və Doodle kimi digər təqvim alətləri ilə rəqabət edir.
Reclaim.ai indi yalnız Google Calendar dəstəyi təqdim edir, amma Outlook dəstəyi əlavə etməyi planlaşdırır. Şirkət, xidmət tariflərini dəyişdirməyəcəyini qeyd edib.
Reclaim.ai-nin bütün 22 əməkdaşı Dropbox-a qoşulub. Şirkət, Dropbox-un missiyasının "daha müdrik bir iş mühiti dizayn etmək" olduğunu və Reclaim-in 2019-cu ildən bəri bu məqsədin bir hissəsi olduğunu bildirib.
Bu ayın əvvəlində Dropbox, 2024-cü ilin ikinci rübü üçün 634.5 milyon dollar gəlir əldə etdiyini açıqlayıb ki, bu da illik 1.9% artımı göstərir. Ödəniş edən istifadəçilərin sayı isə 18.22 milyona yüksəlib.

Dropbox acquired startup Reclaim.ai
Dropbox has announced that it has acquired Reclaim.ai, an artificial intelligence-based calendaring tool. This information was published on Reclaim.ai's website, but the terms of the contract were not detailed.
Founded in 2019 by Henry Shapiro and Patrick Lightbody, Reclaim.ai said it will continue to develop its product under new ownership and is committed to supporting all users. The tool is currently used by over 43,000 companies and over 320,000 people worldwide.
The startup has so far raised $9.5 million in funding from investors including Calendly, Character.vc, Flying Fish, Gradient Ventures, Index Ventures, Operator Partners, Yummy Ventures, Grafana CEO Raj Dutt, and former GitHub CTO Jason Warner.
Reclaim.ai aims to help users manage time better and help them set aside time for meetings, tasks, building personal habits and breaks. The product integrates with Google Calendar, allowing users to choose the optimal time in the calendar and create various calendar features. It competes with other calendar tools like Calendly, Clockwise and Doodle.
Reclaim.ai currently only provides Google Calendar support, but plans to add Outlook support. The company noted that it will not change service tariffs.
All 22 Reclaim.ai employees have joined Dropbox. Dropbox's mission is to "design a smarter work environment," and Reclaim has been part of that goal since 2019, the company said.
Earlier this month, Dropbox announced revenue of $634.5 million for the second quarter of 2024, representing a 1.9% year-over-year increase. The number of paying users has increased to 18.22 million.