Gəncə sakinləri CityCard-la 1 milyon dəfə “nağdsız” yola çıxdı
Payriff-in milli məhsulu olan CityCard Gəncə şəhərində istifadəyə verildiyi 21 avqust tarixindən bu günə qədər artıq 1 milyondan çox avtobus səfərində istifadə edilib.
Bu göstərici Azərbaycanın regionlarında rəqəmsal nəqliyyat ödənişlərinə keçidin sürətlə artdığını və Gəncədə rəqəmsal xidmətlərin uğurla tətbiq olunduğunu göstərir.
CityCard sistemi vasitəsilə sərnişinlər bank kartı, fiziki CityCard, QR bilet, eləcə də Apple Pay və Google Pay ilə avtobus ödənişlərini rahat, təhlükəsiz və nağdsız şəkildə həyata keçirirlər.
Mobil tətbiq üzərindən istifadəçilər balans artıra, QR bilet yarada və validator vasitəsilə ödənişləri operativ şəkildə tamamlaya bilirlər.
Payriff-dən verilən məlumata görə, bu uğur CityCard-ın regionlarda rəqəmsal nəqliyyat infrastrukturunun inkişafına mühüm töhfə verdiyini və vətəndaşların gündəlik həyatında rahatlıq yaratdığını nümayiş etdirir.

24 October 2025 19:59
Payriff's national product, CityCard, has been used in more than 1 million bus trips since its launch in Ganja on August 21.
This indicator shows that the transition to digital transport payments is rapidly increasing in the regions of Azerbaijan and that digital services are being successfully implemented in Ganja.
Through the CityCard system, passengers can make bus payments conveniently, securely and cashlessly with a bank card, physical CityCard, QR ticket, as well as Apple Pay and Google Pay.
Through the mobile application, users can top up their balance, create QR tickets and complete payments quickly using a validator.
According to Payriff, this success demonstrates that CityCard has made a significant contribution to the development of digital transport infrastructure in the regions and created convenience in the daily lives of citizens.