Getir uzunmüddətli davamlı inkişaf üçün ən böyük potensialı gördüyü əsas bazarı Türkiyəyə diqqət yetirəcək.
Getir Böyük Britaniya, Almaniya, Hollandiya və ABŞ-ı tərk etmək qərarını açıqlayıb. Getir-in ABŞ-dakı törəməsi olan FreshDirect fəaliyyətini davam etdirəcək.
Gəlirlərinin yüzdə 7-ni çıxdığı bazarlardan əldə etdiyini izah edən Getir, bu qərarın Türkiyəyə fokuslanmasını təmin edəcəyini bildirib.
Paralel olaraq Getir Mubadala və G Squared-dən yeni maliyyə təmin edib. Getir bu maliyyəni Türkiyədəki biznesində rəqabətqabiliyyətli mövqeyini gücləndirmək üçün istifadə edəcək.
Getir İngiltərə, Almaniya, Hollandiya və ABŞ-dakı bütün işçilərinə bu günə qədər çalışqan və fədakar fəaliyyətlərinə görə təşəkkür etdiyini bildirib.

Getir departs from 4 markets: UK, Germany, Netherlands and USA
Getir will focus on its main market, Turkey, where it sees the greatest potential for long-term sustainable development.
Getir has announced its decision to leave Great Britain, Germany, the Netherlands and the United States. FreshDirect, Getir's US subsidiary, will continue to operate.
Explaining that 7 percent of its income is obtained from the markets where it exits, Getir said that this decision will ensure the focus on Turkey.
In parallel, Getir secured new funding from Mubadala and G Squared. Getir will use this funding to strengthen its competitive position in its business in Turkey.
Getir thanked all its employees in England, Germany, Holland and the USA for their hard work and dedication to date.