GTA VI təqdimatı 27 avqustda Netflixdə yayımlanacaq
Rockstar Games uzun müddətdir gözlənilən Grand Theft Auto VI (GTA VI) oyunu ilə bağlı yeni təqdimatın keçiriləcəyini elan edib. Tədbir 27 avqust tarixində baş tutacaq və Netflix ilə YouTube platformalarında canlı yayımlanacaq.
Təqdimatın ən diqqətçəkən məqamlarından biri yayımla bağlı fərqdir. Rockstar-ın açıqlamasına əsasən, Netflix abunəçiləri təqdimatı YouTube izləyicilərindən altı saat əvvəl izləyə biləcəklər.
Şirkət hələlik təqdimatda nümayiş etdiriləcək məzmun barədə ətraflı məlumat verməyib. Bununla belə, oyun ictimaiyyəti əsasən GTA VI-nın ilk rəsmi gameplay görüntülərinin təqdim olunacağını gözləyir. Çünki oyunun təqdimat treyleri yayımlansa da, indiyədək Rockstar tərəfindən heç bir gameplay videosu paylaşılmayıb.
Xatırladaq ki, Grand Theft Auto VI 19 noyabr tarixində PlayStation 5 və Xbox Series X|S platformaları üçün satışa çıxacaq. Oyunun PC versiyasının da hazırlanması gözlənilsə də, Rockstar bu versiyanın buraxılış tarixi barədə hələlik rəsmi məlumat verməyib.

GTA VI trailer to be released on Netflix on August 27th
Rockstar Games has announced a new presentation for the long-awaited Grand Theft Auto VI (GTA VI) game. The event will take place on August 27 and will be broadcast live on Netflix and YouTube.
One of the most striking aspects of the presentation is the difference in broadcasting. According to Rockstar, Netflix subscribers will be able to watch the presentation six hours before YouTube viewers.
The company has not yet provided detailed information about the content that will be shown at the presentation. However, the gaming community is mainly waiting for the first official gameplay footage of GTA VI to be presented. Because although the presentation trailer of the game was released, no gameplay videos have been shared by Rockstar so far.
Recall that Grand Theft Auto VI will be released on November 19 for the PlayStation 5 and Xbox Series X|S platforms. Although a PC version of the game is also expected to be developed, Rockstar has not yet officially announced the release date of this version.