27 Dekabr 2023 19:19
Azərbaycan-Fransız Universitetinin (UFAZ) Sahibkarlıq və İnnovasiya Mərkəzi “IGNITE” İnkubasiya Proqramının 2-ci dövrü üçün qeydiyyat elan edib.
Proqram vasitəsilə yaradıcı biznes ideyası olan və sahibkarlıq fəaliyyətinə başlamaq istəyən fərdlər və komandalar üçün dəstək göstəriləcək. Üç ay müddətində davam edəcək intensiv proqrama müxtəlif sahələrdən olan startaplar müraciət edə bilər. Yeganə şərt, proqramda iştirak edən komandanın ən azı bir üzvünün ya cari universitet tələbəsi olması ya da son iki ildə məzun olmasıdır.
Proqramda iştirak haqqı qazanan startaplar aşağıdakı üstünlüklərdən faydalana biləcəklər:
• UFAZ-ın binasında xüsusi iş sahəsindən istifadə imkanı
• Təcrübəli sahibkarlar və sənaye ekspertlərindən mentorluq və təlim
• May ayında keçiriləcək Demo Günündə potensial investorlara öz startaplarını təqdim etmək şansı
• Proqram müddətində hər komanda üçün 500 AZN-dək maliyyə dəstəyi
• Ən uğurlu iki startap üçün 5000 AZN ilkin toxum investisiya
Əlavə olaraq, ən uğurlu startap təsisçiləri, proqram zamanı irəliləyiş və performansları tələblərə cavab verərsə, Strasburq Universitetinə maraqlı sahibkarlıq səfərinə getmək şansı əldə edəcəklər.
Proqrama müraciət üçün son tarix 09.01.2024-cü ildir. Müraciət üçün buradan qeydiyyat linkinə keçid edin:
“IGNITE” İnkubasiya Proqramı İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin dəstəyi ilə həyata keçirilir.

Don't miss the chance to win 5000 AZN by joining "IGNITE" Incubation Program
The Entrepreneurship and Innovation Center of the French-Azerbaijan University (UFAZ) has announced registration for the 2nd cycle of the "IGNITE" Incubation Program.
The program will provide support for individuals and teams who have a creative business idea and want to start an entrepreneurial activity. Startups from various fields can apply for the intensive program, which will last for three months. The only requirement is that at least one member of the team participating in the program is either a current university student or has graduated within the last two years.
Startups that have won the participation fee in the program will be able to benefit from the following advantages:
The possibility of using a special work area in the building of UFAZ
Mentoring and training from experienced entrepreneurs and industry experts
A chance to pitch your startup to potential investors at the Demo Day in May
Financial support up to AZN 500 for each team during the program
Initial seed investment of AZN 5,000 for the two most successful startups
In addition, the most successful startup founders will have the chance to go on an exciting entrepreneurial trip to the University of Strasbourg if their progress and performance during the program meet the requirements.
The deadline for applying to the program is 09.01.2024. To apply, click here for the registration link:
"IGNITE" Incubation Program is implemented with the support of Innovation and Digital Development Agency.