“İnnovasiya və sahibkarlıq: Startap ekosistemi” kitabı təqdim edilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi və Bakı Mühəndislik Universiteti birgə işi olan “İnnovasiya və sahibkarlıq: Startap ekosistemi” kitabı təqdim edilib. Mehmet Tosun, Elçin Süleymanov, Mətanət Musayeva, İsa Qasımov, Mətanət Rəsulova, Urxan Seyidov, Fərid İsmayılzadə müəllifliyi ilə yazılan kitabda innovasiya ekosistemi, onun qurulması, tarixi təcrübələr, statistikalar və s. qeyd edilib. Kitabın ön sözünü İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin icraçı direktoru,iqtisad elmləri doktoru, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dovlətİdarəçilik Akademiyasının professoru Vüsal Qasımlı yazıb. Kitab haqqında qısa icmalı ön sözdə qeyd edən Vüsla Qasımlı digər ölkələrin inkişafları haqqında da qısa məlumat verib.
“Azərbaycanda startap ekosisteminin mövcud vəziyyəti vəperspektivləri”, “İdeyadan biznesə”, “Startapların idarə olunmasında xarici təcrübə” kimi başlıqlarda mövzular qeyd edilib. Kitabda həmçinin dünyadakı inkişaf, müasir tendensiyalar haqqında da məlumat yazılıb.
İnnovasiya haqqında araşdırma edərkən hər kəsin bilməli olduğu termin və proseslər haqqında kitabda alt başlıqlar ilə geniş açıqlamalar mövcuddur.

The book "Innovation and Entrepreneurship: Startup Ecosystem" was presented
The book "Innovation and Entrepreneurship: Startup Ecosystem", a joint work of the Center for Analysis and Communication of Economic Reforms and Baku Engineering University, was presented. In the book written by Mehmet Tosun, Elchin Süleymanov, Matanat Musayeva, Isa Gasimov, Matanat Rasulova, Urkhan Seyidov, Farid Ismayilzade, the innovation ecosystem, its construction, historical experiences, statistics, etc. It was noted. The foreword of the book was written by Vusal Gasimli, Executive Director of the Center for Analysis and Communication of Economic Reforms, Doctor of Economic Sciences, Professor of the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Azerbaijan. Vusla Gasimli, who gave a brief overview of the book in the preface, also gave brief information about the developments of other countries.
Topics such as "The current situation and prospects of the startup ecosystem in Azerbaijan", "From idea to business", "Foreign experience in the management of startups" were mentioned. The book also contains information about world development and modern trends.
The book has extensive subheadings of terms and processes that everyone should know when researching innovation.