m10 ilə Binance əməliyyatları – manatla, təhlükəsiz, vasitəçisiz!
Azərbaycanın aparıcı fintex platforması m10, dünyanın ən böyük kriptovalyuta birjası Binance ilə əməkdaşlıq edərək, ölkədə ilk dəfə Azərbaycan manatı ilə vasitəçisiz kripto-fiat əməliyyatlarını təqdim edir.
İstifadəçilər birbaşa m10 hesablarından Binance hesablarına manatla vəsait əlavə edə və çıxara bilərlər — tam şəffaf, təhlükəsiz və vasitəçisiz şəkildə.
Təhlükəsizlik – ən yüksək səviyyədə
Bu xidmət, Azərbaycan Mərkəzi Bankının (AMB) xüsusi tənzimləmə rejimində (sandbox) sınaqdan keçirilən ilk fintex platforması kimi, həm rəsmi statusa, həm də yüksək təhlükəsizlik standartlarına malikdir. Bütün əməliyyatlar bank infrastrukturu üzərindən həyata keçirilir.
m10 və Binance inteqrasiyasının ilk mərhələsi AMB-nın sandbox rejimindən uğurla keçərək, 6 aylıq sınaq müddətini başa vurub və daha 6 ay müddətinə ikinci mərhələyə keçid edib.
Əməliyyat şərtləri
Valyuta: Azərbaycan manatı (AZN)
Balans artırma komissiyası: 1%
Vəsait çıxarma komissiyası: 1.5%
*Əməliyyat limiti: 20,000 ABŞ dolları ekvivalentinədək
*Qeyd: Aylıq 20,000 ABŞ dolları ekvivalentinədək əməliyyat limiti Azərbaycan Mərkəzi Bankının müvafiq qaydalarına əsaslanır. Xidmət yalnız Azərbaycan vətəndaşları üçün əlçatandır və KYC (müştərini tanı) prosedurunun tamamlanması mütləqdir.
Azərbaycanın kripto əməliyyatlarında yeni mərhələ
Bu əməkdaşlıq, ölkədə kripto-ekosistemin inkişafında mühüm addım olmaqla, istifadəçilərə rahatlıq, qanunvericiliyə uyğunluq və maliyyə şəffaflığı təmin edir.
Necə başlamaq olar?
Binance tətbiqinə və ya rəsmi vebsayta daxil olun və qeydiyyatdan keçin.
Deposit bölməsində AZN → m10 seçərək m10 hesabınız vasitəsilə balansınızı artırın.
Withdraw bölməsində m10 hesabınızı göstərərək vəsaiti çıxarın.
m10 haqqında
m10, Azərbaycanın aparıcı fintex şirkətlərindən biri olan PashaPay tərəfindən hazırlanmış rəqəmsal cüzdandır və Bir ekosisteminin fintex həllidir. 2022-ci ildən istifadəyə verilmiş m10 fərdlər və bizneslər üçün maliyyə əməliyyatlarını sadələşdirməyi, vəsaitlərin idarə edilməsini və ödənişlərin həyata keçirilməsini təhlükəsiz və rahat şəkildə təmin etməyi hədəfləyir.

Azerbaijan’s leading fintech platform m10 has partnered with the world’s largest cryptocurrency exchange Binance to introduce the first-ever unmediated crypto-fiat transactions in Azerbaijani manat in the country.
Users can deposit and withdraw funds in manat directly from their m10 accounts to their Binance accounts — completely transparent, secure, and without intermediaries.
Security – at the highest level
As the first fintech platform to be tested in the special regulatory regime (sandbox) of the Central Bank of Azerbaijan (CBA), this service has both official status and high security standards. All transactions are carried out over the bank’s infrastructure.
The first phase of the m10 and Binance integration has successfully passed the CBA’s sandbox regime, completed a 6-month testing period, and has moved on to the second phase for another 6 months.
Terms of Operation
Currency: Azerbaijani Manat (AZN)
Balance Top-up Fee: 1%
Withdrawal Fee: 1.5%
*Transaction Limit: Up to USD 20,000
*Note: The monthly transaction limit of up to USD 20,000 is based on the relevant regulations of the Central Bank of Azerbaijan. The service is available only to Azerbaijani citizens and completion of the KYC (know your customer) procedure is mandatory.
A new stage in Azerbaijani crypto transactions
This partnership is an important step in the development of the crypto ecosystem in the country, providing users with convenience, legal compliance and financial transparency.
How to get started?
Log in to the Binance app or official website and register.
Top up your balance via your m10 account by selecting AZN → m10 in the Deposit section.
Withdraw funds by specifying your m10 account in the Withdraw section.
About m10
m10 is a digital wallet developed by PashaPay, one of the leading fintech companies in Azerbaijan, and is a fintech solution of the Bir ecosystem. Launched in 2022, m10 aims to simplify financial transactions for individuals and businesses, ensure safe and convenient management of funds and payment processing.