Mikayıl Cabbarov Liberman qardaşları ilə görüşüb
Mikayil Cabbarov bu gün beynəlxalq texnologiya təşəbbüskarları Daniil və David Liberman ilə görüşüb. Görüş zamanı süni intellekt (AI) və hesablama infrastrukturunun inkişafı, həmçinin mərkəzləşdirilməmiş texnologiyaların tətbiqi imkanları müzakirə olunub.
Nazir Cabbarov bildirib ki, Azərbaycan Sİ sahəsində strateji inkişafı gücləndirməkdə maraqlıdır və ölkə həm milli, həm də regional əməkdaşlıq imkanlarına açıqdır. Mərkəzi Asiya, Körfəz ölkələri və Türkiyə ilə əməkdaşlıq perspektivləri görüşdə əsas mövzular arasında olub.
Liberman qardaşları texnologiya və startap sahəsində tanınmış sahibkarlardır. Onlar “Libermans Co.” vasitəsilə beynəlxalq layihələrdə fəaliyyət göstərir və əvvəllər Snap Inc. və digər innovativ startaplarda məhsul və texnologiya rəhbərliyi sahəsində təcrübəyə malikdirlər. Qardaşlar mərkəzləşdirilməmiş texnologiyaların və süni intellekt həllərinin tətbiqi sahəsində strateji təşəbbüsləri ilə tanınırlar.
Ekspertlər bildirirlər ki, belə görüşlər Azərbaycanın süni intellekt və paylanmış texnologiyalar sahəsində strateji mövqeyini möhkəmləndirmək məqsədini göstərir.

Mikayil Jabbarov met with international technology entrepreneurs Daniil and David Liberman today. During the meeting, the development of artificial intelligence (AI) and computing infrastructure, as well as the possibilities for the application of decentralized technologies, were discussed.
Minister Jabbarov said that Azerbaijan is interested in strengthening strategic development in the field of AI and the country is open to both national and regional cooperation opportunities. Prospects for cooperation with Central Asia, the Gulf countries and Turkey were among the main topics of the meeting.
The Liberman brothers are well-known entrepreneurs in the field of technology and startups. They operate on international projects through “Libermans Co.” and previously have experience in product and technology management at Snap Inc. and other innovative startups. The brothers are known for their strategic initiatives in the field of the application of decentralized technologies and artificial intelligence solutions.
Experts say that such meetings indicate the goal of strengthening Azerbaijan’s strategic position in the field of artificial intelligence and distributed technologies.