Mobil operatorların satış qiymətləri dövlət tərəfindən tənzimlənə bilər
Bu məsələni İnformasiya Kommunikasiya Texnologiyaları Agentliyində (İKTA) keçirilən görüşdə Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi (RİNN) yanında İctimai Şuranın üzvləri gündəmə gətirib.
Bildirilib ki, Azərbaycanda mobil operatorların pərakəndə satış qiymətlərinin dövlət tərəfindən tənzimlənmədiyi üçün qiymətlərin yüksəkdir. Mobil operatorların qiymətlərinin tənzimlənməsinin faydalı ola biləcəyi diqqətə çatdırılıb.
İKTA rəsmisi qeyd edib ki, bu gün qüvvədə olan qanunvericiliyə əsasən, mobil operatorlar qiymətləri özləri müəyyən edirlər və bu qiymətlər dövlət tərəfindən tənzimlənmir.

Mobile operators' selling prices may be regulated by the state
This issue was raised by members of the Public Council under the Ministry of Digital Development and Transport (MINDT) at a meeting held at the Information and Communication Technologies Agency (ICTA).
It was noted that prices are high in Azerbaijan because retail prices of mobile operators are not regulated by the state. It was noted that regulating prices of mobile operators could be beneficial.
An ICTA official noted that according to the current legislation, mobile operators determine prices themselves and these prices are not regulated by the state.