“Naxtel” MMC rəsmi açıqlamasında qeyd edib ki, 01 dekabr 2025-ci ildən etibarən telekommunikasiya xidmətlərinin göstərilməsini dayandıracaq.
Bbunəçilər hazırda istifadələrində olan nömrələri öz adlarında saxlamaq və mobil rabitə xidmətlərindən yararlanmağa davam etmək üçün 01 oktyabr – 01 dekabr 2025-ci il tarixləri arasında ölkədə fəaliyyət göstərən digər mobil operatorlara, Azercell, Bakcell və Nar-a müraciət etməlidirlər.
01 dekabr 2025-ci ilədək nömrəsini digər şəbəkəyə keçirməyən abunəçilərin nömrələri ləğv ediləcək və mövcud müqavilələrə xitam veriləcək. Bununla yanaşı, həmin nömrələrdəki aktiv xidmətlər dayandırılacaq, balansda qalan istifadə olunmamış vəsaitlər isə silinəcək.
“Naxtel” MMC bildirir ki, qeyd olunan tarixədək silinmiş məbləğlərin geri qaytarılmasına və ya kompensasiyasına görə şirkət məsuliyyət daşımır.
Nömrələrin daşınması Naxçıvan Muxtar Respublikası ərazisində, eləcə də Bakı və Gəncə şəhərlərində xüsusi təyin olunmuş xidmət mərkəzlərində həyata keçiriləcək.
Ətraflı məlumatı şirkətin rəsmi internet səhifəsindən (www.naxtel.az) və 299 nömrəli Telefon Mərkəzindən əldə etmək mümkündür.

“Naxtel” LLC announced that, starting from December 1, 2025, it will cease providing telecommunication services.
Subscribers who wish to retain their current numbers and continue using mobile services must contact other mobile operators operating in the country—Azercell, Bakcell, or Nar—between October 1 and December 1, 2025.
Subscribers who do not transfer their numbers to another network by December 1, 2025, will have their numbers deactivated, and existing contracts will be terminated. Additionally, all active services on those numbers will be suspended, and any unused balance will be erased.
“Naxtel” LLC emphasizes that the company is not responsible for refunds or compensation for any amounts deleted by the specified date.
Number portability will be carried out in the Nakhchivan Autonomous Republic, as well as in specially designated service centers in Baku and Ganja.
For more information, subscribers can visit the company’s official website (www.naxtel.az) or contact the Call Center at 299.