Netflix tamaşaçılara canlı efirdə səs vermək imkanı yaradacaq
Netflix canlı yayımlanan şoular zamanı tamaşaçıların real vaxtda səsvermədə iştirak etməsinə imkan verən yeni funksiyanı təqdim edəcək. TechCrunch nəşrinin yazdığına görə, funksiya 20 yanvar 2026-cı il tarixində Netflix-in yeni istedad şousu Star Search ilə eyni vaxtda istifadəyə veriləcək.
Yeni funksiya vasitəsilə istifadəçilər iştirakçıların çıxışlarını beşballıq şkala üzrə qiymətləndirə və ya təqdim olunan bir neçə cavab variantından birini seçə biləcəklər. Səsvermə Netflix tətbiqi üzərindən smartfonla və ya televizor pultu vasitəsilə həyata keçiriləcək.
Funksiya bütün dünyada əlçatan olacaq, səslər isə real vaxtda hesablanacaq. Bununla yanaşı, səsvermə üçün ayrılan vaxt məhdud olacaq. Netflix-in texniki direktoru Elizabet Stoun bildirib ki, tamaşaçılar konkret iştirakçının növbəti mərhələyə keçib-keçməyəcəyinə təsir göstərə biləcəklər.
Qeyd olunur ki, Netflix bu cür səsvermə funksiyasını 2025-ci ilin avqustundan etibarən sınaqdan keçirməyə başlayıb.

Netflix will allow viewers to vote live
Netflix will introduce a new feature that will allow viewers to vote in real time during live shows. According to TechCrunch, the feature will launch on January 20, 2026, along with Netflix’s new talent show Star Search.
The new feature will allow users to rate contestants on a five-point scale or choose from a list of possible answers. Voting will be done through the Netflix app on a smartphone or via a TV remote.
The feature will be available worldwide, and votes will be tallied in real time. However, the time allotted for voting will be limited. Netflix CTO Elizabeth Stone said that viewers will be able to influence whether a particular contestant advances to the next round.