02 Fevral 2026 12:47
OnlyFans platformasının sahibi şirkət Architect Capital ilə nəzarət paketinin satışı barədə danışıqlar aparır. Bu barədə The Wall Street Journal, Reuters və TechCrunch mənbələrə istinadən məlumat yayıb. Reuters daha əvvəl, 2025-ci ilin yazında servisin potensial alıcı axtardığını bildirmişdi.
Mənbələrin məlumatına görə, hazırda eksklüziv danışıqları Architect Capital aparır və mümkün razılaşma çərçivəsində şirkətin təxminən 60%-ni əldə edə bilər. Sövdələşmə zamanı OnlyFans-ın borclar nəzərə alınmaqla təxminən 5,5 milyard dollar, borcsuz isə 3,5 milyard dollar dəyərində qiymətləndirildiyi qeyd olunur. Bildirilir ki, danışıqlar hələ yekunlaşmayıb və razılaşma baş tutmaya da bilər.
Reuters 2025-ci ilin mayında xəbər vermişdi ki, OnlyFans ABŞ-ın Forest Road şirkətinin rəhbərlik etdiyi investorlar qrupu ilə platformanın 8 milyard dollara satışı barədə danışıqlar aparıb. TechCrunch mənbələri isə servislə maraqlanan bir neçə potensial alıcının olduğunu bildirib.
WSJ-nin tanış olduğu investorlar üçün təqdimata əsasən, Architect Capital məzmun istehsalçıları üçün ödəniş xidmətlərinin inkişafında böyük potensial görür. Xüsusilə bank xidmətlərinə çıxışda çətinlik yaşayan müəlliflər üçün bu sahənin perspektivli olduğu vurğulanır. Şirkət həmçinin OnlyFans-ın 2028-ci ildə birjaya çıxmaq imkanının olduğunu düşünür.
OnlyFans 2016-cı ildə britaniyalı sahibkar Tim Stokli tərəfindən yaradılıb. Financial Timesın məlumatına görə, 2018-ci ildə platformanın ana şirkəti olan Fenix International-ın ən azı 75%-i Leo Radvinski tərəfindən alınıb. Pandemiya dövründə sürətlə populyarlıq qazanan platforma əsasən böyüklər üçün əyləncə və erotik məzmunla tanınır. WSJnin 2025-ci ilin yayında yaydığı məlumata görə, OnlyFans-ın 300 milyondan çox istifadəçisi var.

OnlyFans owner in talks about sale
The owner of the OnlyFans platform is in talks with Architect Capital about selling a controlling stake. The Wall Street Journal, Reuters and TechCrunch reported this, citing sources. Reuters previously reported that the service was looking for a potential buyer in the spring of 2025.
According to sources, Architect Capital is currently conducting exclusive negotiations and could acquire about 60% of the company as part of a possible deal. It is noted that during the transaction, OnlyFans was valued at about $ 5.5 billion with debt and $ 3.5 billion without debt. It is reported that the negotiations have not yet been finalized and the deal may not take place.
Reuters reported in May 2025 that OnlyFans was in talks with a group of investors led by the US company Forest Road to sell the platform for $ 8 billion. TechCrunch sources said that there were several potential buyers interested in the service.
According to a presentation for investors seen by the WSJ, Architect Capital sees great potential in the development of payment services for content creators. It is emphasized that this area is particularly promising for authors who have difficulty accessing banking services. The company also believes that OnlyFans has the opportunity to go public in 2028.
OnlyFans was founded in 2016 by British entrepreneur Tim Stockley. According to the Financial Times, in 2018, at least 75% of the platform's parent company, Fenix ​​International, was acquired by Leo Radvinski. The platform, which has rapidly gained popularity during the pandemic, is known mainly for its adult entertainment and erotic content. According to information published by the WSJ in the summer of 2025, OnlyFans has more than 300 million users.