Telegram platformasının təsisçisi Pavel Durov Gürcüstanın biznes üçün əlverişli mühiti və sürətli iqtisadi inkişafını yüksək qiymətləndirib.
Durov sosial media hesabında paylaşdığı açıqlamada bildirib ki, Gürcüstan təkcə qonaqpərvər insanları, qədim mədəniyyəti, milli mətbəxi və təbiəti ilə deyil, həm də biznesə yönəlik dövlət siyasəti ilə diqqət çəkir.
Onun sözlərinə görə, ölkədə tətbiq olunan biznes dostu siyasətlər sayəsində Gürcüstan regionun əsas biznes mərkəzlərindən birinə çevrilməkdədir.
Durov qeyd edib ki, son beş ildə Gürcüstan iqtisadiyyatı iki dəfə böyüyüb və hazırda illik təxminən 8% artım tempini qoruyur. O, əlavə edib ki, beynəlxalq texnologiya şirkətləri üçün ölkədə 0% korporativ vergi, dividend və əməkhaqqı üzrə isə cəmi 5% vergi tətbiq olunur.
Telegram-ın təsisçisi Gürcüstanın həm səyahət, həm də biznes qurmaq üçün kifayət qədər qiymətləndirilmədiyini vurğulayaraq, ölkəyə yaxın zamanda yenidən qayıdacağını bildirib.
"Gürcüstan ziyarət etmək və biznes qurmaq üçün ciddi şəkildə dəyərləndirilməyən ölkədir. Çox yaxın zamanda yenidən qayıdacağam", – deyə Pavel Durov paylaşımında qeyd edib.

Pavel Durov, the founder of the Telegram platform, highly praised Georgia's favorable business environment and rapid economic development.
Durov said in a statement shared on his social media account that Georgia attracts attention not only with its hospitable people, ancient culture, national cuisine and nature, but also with its business-oriented state policy.
According to him, thanks to the business-friendly policies implemented in the country, Georgia is becoming one of the main business centers in the region.
Durov noted that the Georgian economy has grown twice in the past five years and is currently maintaining an annual growth rate of about 8%. He added that the country applies 0% corporate tax for international technology companies, and only 5% tax on dividends and salaries.
The Telegram founder emphasized that Georgia is undervalued both for travel and for doing business, and said that he would return to the country again in the near future.
"Georgia is a country that is seriously undervalued for visiting and doing business. I will return again very soon," Pavel Durov wrote in his post.