Telegram-da Pavel Durovun Fransada “həbsxanadan qaçışını” mövzu edən yeni mini-oyun istifadəyə verilib. Oyunda Durova bənzər personaj maneələri dəf edir və “şübhəli şəxslərlə” döyüşərək azadlığa çıxmağa çalışır.
Maraqlısı odur ki, oyunun yaradıcıları barədə rəsmi məlumat yoxdur və Pavel Durov özü bildirib ki, layihəyə heç bir aidiyyəti yoxdur.
“Kiminsə mənim Fransadakı həbsdən qaçışım barədə oyun yaratdığını gördüm. Əla işdir, amma mən bu layihədən yalnız buraxıldıqdan sonra xəbər tutdum. Hörmətlər müəlliflərə!”, – deyə o, Telegram kanalında paylaşım edib.

A new mini-game has been launched on Telegram, which is about Pavel Durov’s “prison escape” in France. In the game, a character resembling Durov overcomes obstacles and fights “suspicious individuals” to escape.
Interestingly, there is no official information about the creators of the game, and Pavel Durov himself has stated that he has no connection to the project.
“I saw that someone created a game about my escape from prison in France. It’s great work, but I only found out about this project after I was released. Kudos to the authors!”, he posted on his Telegram channel.