Proton yeni videozəng platforması – Proton Meet xidmətini istifadəyə verib. Yeni xidmət Google Meet-ə alternativ kimi təqdim olunur və istifadəçilər ondan qeydiyyat olmadan da yararlana bilirlər.
Qeydiyyatsız istifadə zamanı maksimum 4 nəfərlə zəng təşkil etmək mümkündür. Hesab açıldıqda isə pulsuz versiyada 50 nəfərə qədər iştirakçı və 1 saata qədər zəng limiti tətbiq olunur. Aylıq 8 dollar dəyərində abunə paketi 100 nəfərə qədər iştirakçı və limitsiz zəng imkanı təqdim edir. Daha yüksək tariflərə digər Proton xidmətləri də daxildir.
Platformada görüş yaratmaq, dərhal zəng başlatmaq, planlaşdırmaq və ya daimi “otaq” qurmaq mümkündür. Görüşləri Proton və digər təqvimlərə əlavə etmək də dəstəklənir.
Şirkətin bildirdiyinə görə, Proton Meet uçdan-uca şifrələmə ilə qorunur və zənglərə heç kəs, hətta Proton özü belə giriş əldə edə bilmir.

Proton has launched a new video calling platform - Proton Meet. The new service is presented as an alternative to Google Meet and users can use it without registering.
When using it without registering, it is possible to organize a call with a maximum of 4 people. When opening an account, the free version has a call limit of up to 50 participants and up to 1 hour. A subscription package worth $ 8 per month offers up to 100 participants and unlimited calls. Higher tariffs also include other Proton services.
It is possible to create a meeting on the platform, start an instant call, schedule it or set up a permanent “room”. Adding meetings to Proton and other calendars is also supported.
According to the company, Proton Meet is protected by end-to-end encryption and no one, not even Proton itself, can access the calls.