Apple hər il təşkil etdiyi Worldwide Developers Conference (WWDC) tədbirinin 9-13 iyun 2025 tarixlərində keçiriləcəyini açıqlayıb. WWDC Apple-ın ən mühüm proqram təminatı tədbiridir və bu il də iOS, iPadOS, macOS, watchOS və tvOS üçün böyük yeniliklər təqdim olunacaq. Bu tədbir, həmçinin, Apple ekosistemindəki inkişafçılar üçün yeni alətlər, çərçivələr və platforma inkişafları barədə məlumat verəcək.
Pandemiya sonrası dövrdə, Apple WWDC-ni onlayn formatda keçirməkdə davam etsə də, bu il açılış mərasimi şəxsən Apple Park-da olacaq. 9 iyun tarixində keçiriləcək bu mərasimdə, Apple gələcəkdə təqdim edəcəyi yenilikləri açıqlayacaq. Tədbir, Apple-ın proqramçılara yeni imkanlar təqdim etmək və onların işini asanlaşdırmaq məqsədini güdür.
WWDC 2025 yalnız proqram təminatındakı yeniliklərlə diqqət çəkəcək. Məlumatlara görə, Apple, iPhone, iPad və Mac üçün böyük proqram dəyişiklikləri hazırlayır. iOS 19-un, iOS 7-dən sonra ən böyük dizayn və funksional dəyişiklikləri gətirəcəyi iddia edilir. Həmçinin, macOS və iPadOS-da da əhəmiyyətli yeniliklər gözlənilir.
Son illərdə Apple WWDC-də cihaz elanlarına daha ehtiyatla yanaşsa da, bu il dəyişiklik ola bilər. Şirkət, daha ağıllı və inkişaf etmiş bir Siri üzərində işləyir və bu yeniliyi WWDC-də təqdim etməyi planlaşdırır. Bəzi xəbərlərə görə, Apple bu tədbirdə M4 çipli Mac modelləri və yeni Apple Vision Pro yeniləməsini də açıqlaya bilər.
WWDC 2025 Apple-ın inkişafçılara yeni alətlər və çərçivələr təqdim etməyə davam edəcəyi bir tədbir olacaq. Bu tədbirdə, Apple-ın mütəxəssisləri inkişafçılara yeni alətlər və platformalar barədə dərindən məlumat verəcək. Bu, Apple-ın proqram təminatındakı ən son yenilikləri və inkişafları bütün dünyaya təqdim edəcəyi mühüm bir an olacaq.