Apple hər il təşkil etdiyi Worldwide Developers Conference (WWDC) tədbirinin 9-13 iyun 2025 tarixlərində keçiriləcəyini açıqlayıb. WWDC Apple-ın ən mühüm proqram təminatı tədbiridir və bu il də iOS, iPadOS, macOS, watchOS və tvOS üçün böyük yeniliklər təqdim olunacaq. Bu tədbir, həmçinin, Apple ekosistemindəki inkişafçılar üçün yeni alətlər, çərçivələr və platforma inkişafları barədə məlumat verəcək.
Pandemiya sonrası dövrdə, Apple WWDC-ni onlayn formatda keçirməkdə davam etsə də, bu il açılış mərasimi şəxsən Apple Park-da olacaq. 9 iyun tarixində keçiriləcək bu mərasimdə, Apple gələcəkdə təqdim edəcəyi yenilikləri açıqlayacaq. Tədbir, Apple-ın proqramçılara yeni imkanlar təqdim etmək və onların işini asanlaşdırmaq məqsədini güdür.
WWDC 2025 yalnız proqram təminatındakı yeniliklərlə diqqət çəkəcək. Məlumatlara görə, Apple, iPhone, iPad və Mac üçün böyük proqram dəyişiklikləri hazırlayır. iOS 19-un, iOS 7-dən sonra ən böyük dizayn və funksional dəyişiklikləri gətirəcəyi iddia edilir. Həmçinin, macOS və iPadOS-da da əhəmiyyətli yeniliklər gözlənilir.
Son illərdə Apple WWDC-də cihaz elanlarına daha ehtiyatla yanaşsa da, bu il dəyişiklik ola bilər. Şirkət, daha ağıllı və inkişaf etmiş bir Siri üzərində işləyir və bu yeniliyi WWDC-də təqdim etməyi planlaşdırır. Bəzi xəbərlərə görə, Apple bu tədbirdə M4 çipli Mac modelləri və yeni Apple Vision Pro yeniləməsini də açıqlaya bilər.
WWDC 2025 Apple-ın inkişafçılara yeni alətlər və çərçivələr təqdim etməyə davam edəcəyi bir tədbir olacaq. Bu tədbirdə, Apple-ın mütəxəssisləri inkişafçılara yeni alətlər və platformalar barədə dərindən məlumat verəcək. Bu, Apple-ın proqram təminatındakı ən son yenilikləri və inkişafları bütün dünyaya təqdim edəcəyi mühüm bir an olacaq.

Apple has announced that its annual Worldwide Developers Conference (WWDC) will take place from June 9-13, 2025. WWDC is Apple’s most important software event, and this year it will introduce major updates for iOS, iPadOS, macOS, watchOS, and tvOS. The event will also provide developers within the Apple ecosystem with new tools, frameworks, and platform developments.
Since the pandemic, Apple has continued to host WWDC in an online format, but this year, the opening ceremony will be held in person at Apple Park. On June 9, Apple will reveal upcoming innovations, with the aim of providing developers with new opportunities and making their work easier.
WWDC 2025 will primarily focus on software updates. According to reports, Apple is preparing significant software changes for iPhone, iPad, and Mac. iOS 19 is expected to bring the biggest design and functional changes since iOS 7. Additionally, important updates are expected for macOS and iPadOS.
In recent years, Apple has been cautious about hardware announcements at WWDC, but this year could be different. The company is reportedly working on a smarter and more advanced Siri, which may be unveiled at WWDC. Some reports suggest that Apple might also introduce M4 chip-powered Mac models and a new update for Apple Vision Pro.
WWDC 2025 will continue Apple’s tradition of providing developers with new tools and frameworks. During the event, Apple’s experts will offer in-depth information about these new tools and platforms. This will be a significant moment for Apple to showcase the latest advancements and updates in its software to the world.