Rusiya kimi Türkiyə də Discor-da girişi bloklayıb. Türkiyə KİV-ə istinadən xəbər verir ki, bu barədə ədliyyə naziri Yılmaz Tunç "X” sosial şəbəkəsindəki hesabında paylaşım edib.
"Gənclərimizi, uşaqlarımızı sosial şəbəkələrdə və internetdə zərərli paylaşımlardan qorumaq əzmindəyik. Sosial quruluşumuzun təməllərini sarsıtmaq cəhdlərinə heç vaxt imkan verməyəcəyik", - o vurğulayıb.
Nazirin sözlərinə görə, məhkəmə uşaqlara qarşı cinsi zorakılıq və ədəbsizlik ilə bağlı şübhələrə görə “Discord”a girişi məhdudlaşdırmaq qərarına gəlib.

Like Russia, Turkey blocked access to Discor. Referring to the Turkish media, Justice Minister Yilmaz Tunç shared about this on his account on the "X" social network.
"We are determined to protect our youth and children from harmful posts on social networks and the Internet. We will never allow attempts to undermine the foundations of our social structure," he stressed.
According to the minister, the court decided to restrict access to Discord due to suspicions of sexual violence against children and obscenity.