Ötən il 5000 iştirakçı, 100-dən çox spiker, 100-dən çox startap və investoru bir araya toplayan “INMerge” İnnovasiya Sammiti 2025-ci ildə daha böyük hədəfləri qarşıya qoyaraq hazırlıqlara start verib. Bu il beşinci dəfə təşkil olunacaq “INMerge” sammiti daha iddialı proqramla geri qayıdır – tədbirə "Netflix"in həmtəsisçisi Mark Randolf kimi dünya miqyasında tanınmış adlar qatılacaq. Bundan əlavə, "OpenAI" şirkətinin keçmiş "Go-to-Market" rəhbəri Zak Hass və "Pixar"ın həmtəsisçisi Ed Katmull da spiker kimi çıxış edəcəklər.
"PAŞA Holding"in təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən bu sammitin məqsədi ölkədə innovasiya ekosisteminin inkişafına töhfə vermək, startaplar və investorları bir araya gətirərək onlara əməkdaşlıq üçün fürsət yaratmaq, eləcə də innovasiya ekosisteminin bütün iştirakçıları arasında fikir və təcrübə mübadiləsi üçün platforma qurmaqdır. Sammit, fintex, telekommunikasiya, elektron ticarət və digər sahələrdən olan innovatorları, investorları və sahənin nüfuzlu liderlərini bir araya gətirir. “INMerge” həm də iştirakçılara mühüm tərəfdaşlıqlar bağlamağa, əməkdaşlığı inkişaf etdirməyə və regionun liderləri və innovatorları ilə beynəlxalq əlaqələr qurmağa imkan verən strateji şəbəkə mərkəzidir.
Xatırladaq ki, 2024-cü ildə, “INMerge” İnnovasiya Sammitində "YouTube"un həmtəsisçisi Stiv Çen, "Amazon"un vitse-prezidenti və texniki direktoru Verner Vogels, "Starbucks" şirkətinin həmtəsisçisi Zev Siegl, Harvard Biznes Məktəbinin professoru Linda Hill, həmçinin Stenford Universitetinin professoru İlya Strebulayev kimi spikerlar qoşulub.
Qeyd edək ki, bu il beşinci dəfə təşkil olunacaq "INMerge” sammiti 29 və 30 senyabr 2025-ci il tarixlərində Bakı Konqres Mərkəzində baş tutacaq. Ətraflı məlumat və biletləri əldə etmək üçün www.inmerge.az veb-saytına keçid edə bilərsiniz.

The INMerge Innovation Summit, which last year brought together 5,000 participants, more than 100 speakers, and over 100 startups and investors, returns in 2025 with even greater ambitions. Returning for the fifth time this year with a more dynamic program, the summit will welcome globally renowned figures, including Netflix Co-Founder Marc Randolph, former Head of Go-to-Market at OpenAI Zack Hass, Pixar Co-Founder Ed Catmull, Tarun Khanna - Jorge Paulo Lemann Professor at Harvard Business School, and many other distinguished speakers.
Organized by PASHA Holding, the Summit aims to contribute to the development of the innovation ecosystem in Azerbaijan by bringing together startups and investors, creating opportunities for collaboration, and providing a platform for knowledge and experience exchange among all ecosystem participants. The Summit convenes innovators, investors, and leading industry figures from sectors such as fintech, telecommunications, e-commerce, and beyond. “INMerge” also serves as a strategic networking hub, enabling participants to build key partnerships, foster collaboration, and establish international connections with regional leaders and innovators.
It is worth noting that in 2024, the “INMerge” Innovation Summit featured prominent speakers such as YouTube Co-Founder Steve Chen, Amazon Vice President and CTO Werner Vogels, Starbucks Co-Founder Zev Siegl, Harvard Business School Professor Linda Hill, and Stanford University Professor Ilya Strebulaev.
The fifth edition of the “INMerge” Innovation Summit will take place on September 29–30, 2025, at the Baku Convention Center. For more information and tickets, please visit www.inmerge.az.