Reddit 2026-cı ilin ikinci rübü üzrə maliyyə nəticələrini açıqlayıb. Şirkətin gəlirləri ötən ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 61% artaraq 805 milyon dollara çatıb.
Hesabata əsasən, platformanın gündəlik aktiv istifadəçi sayı 18% artaraq 130,3 milyona, həftəlik aktiv istifadəçi sayı isə 24% artaraq 514,6 milyona yüksəlib. Bununla da Reddit tarixində ilk dəfə həftəlik 500 milyon aktiv istifadəçi həddini keçib.
Şirkətin xalis mənfəəti iki dəfədən çox artaraq 253 milyon dollar olub. Reklam gəlirləri 64% artaraq 762 milyon dollara, digər gəlirlər isə 24% artaraq 43 milyon dollara yüksəlib. Analitiklər qeyd edirlər ki, reklam bazarındakı bu artım ümumi internet reklam sektorunun inkişaf tempini üstələyir.
Reddit ikinci rübdə 262 milyon dollar əməliyyat pul axını əldə edib və 235 milyon dollarlıq A sinif səhmlərini geri alıb.
Şirkət üçüncü rübdə gəlirlərinin 860–870 milyon dollar, tənzimlənmiş EBITDA göstəricisinin isə 385–395 milyon dollar olacağını proqnozlaşdırır.
Qeyd edək ki, Reddit daha əvvəl platformaya daxil olan trafikin təxminən 50%-nin Google axtarış sistemi vasitəsilə gəldiyini açıqlamışdı.

Reddit has announced its financial results for the second quarter of 2026. The company's revenue increased by 61% compared to the same period last year to $ 805 million.
According to the report, the number of daily active users of the platform increased by 18% to 130.3 million, and the number of weekly active users increased by 24% to 514.6 million. This is the first time in Reddit's history that it has exceeded the threshold of 500 million weekly active users.
The company's net profit more than doubled to $ 253 million. Advertising revenue increased by 64% to $ 762 million, and other income increased by 24% to $ 43 million. Analysts note that this growth in the advertising market exceeds the growth rate of the overall online advertising sector.
Reddit generated $ 262 million in operating cash flow in the second quarter and repurchased $ 235 million of Class A shares.
The company forecasts third-quarter revenue of $860-870 million and adjusted EBITDA of $385-395 million.