23 Dekabr 2024 16:25
Sumqayıt İnnovasiya Mərkəzinin açılış mərasimində bunu rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini Samir Məmmədov bildirib.
O bilidirib ki, "Sumqayt İnnovasiya Mərkəzinə sadəcə ofis məkanı kimi baxmamalıyıq. Bu mərkəz ölkədə innovasiya mədəniyyətinin formalaşmasına və güclənməsinə dəyər qatan ideyaların yarandığı məkan rolunu oynayır. Mərkəz əhatəli infrastruktur şəbəkəsi ilə startap ekosistemini inkişaf etdirmək və ümumilikdə innovativ təfəkkürü yeni nəsil yetişdirmək məqsədini daşıyır".
Yaxın gələcəkdə Sumqayıt İnnovasiya Mərkəzində "Apple" şirkəti tərəfindən təlimçilərin sertifikatlaşdırılması və mərkəzin rəsmi "Apple" statusunun əldə edilməsi nəzərdə tutulur. Davamında Samir Məmmədov "Bu, mühüm məsələdir, çünki gənclərin xüsusilə də bu sertifikatlara marağı var və gələcəkdə onların işlə təmin olunması üçün bu sertifikatlaşdırma çox vacibdir" bildirib.

Samir Mammadov: "Sumgayit Innovation Center will be given official "Apple" status"
This was stated by Deputy Minister of Digital Development and Transport Samir Mammadov at the opening ceremony of the Sumgayit Innovation Center.
He stated that "we should not view the Sumgayit Innovation Center as just an office space. This center plays the role of a place where ideas that add value to the formation and strengthening of the innovation culture in the country are created. The center aims to develop the startup ecosystem with a comprehensive infrastructure network and generally raise a new generation of innovative thinking".
In the near future, it is planned to certify trainers at the Sumgayit Innovation Center by Apple and obtain the center's official "Apple" status. Samir Mammadov continued, "This is an important issue, because young people are especially interested in these certificates, and this certification is very important for their future employment."