SİMA yeni nəsil rəqəmsal imza “Expressbank” ilə tərəfdaşlığa başlayıb.
Artıq “Expressbank”da əmanətlərin yerləşdirilməsi prosesi “SİMA İmza” ilə rəqəmsallaşdırılıb. Bunun üçün müştərilər banka gəlmədən, “Express24” mobil tətbiqində hesab yaradıb, daha sonra müqavilələri “SİMA İmza” ilə məsafədən imzalayaraq əmanətlərini yerləşdirə bilərlər. Xidmətdən istifadə zamanı heç bir fiziki sənəd tələb edilmir.
Hazırda “Expressbank”da “SİMA İmza” ilə digər bank əməliyyatlarının rəqəmsallaşdırılması istiqamətində də işlər aparılır.
Qeyd edək ki, SİMA rəqəmsal imza AZCON Holding şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılıb. “SİMA İmza” ilə vətəndaşların xidmət mərkəzlərindən asılılığına son qoyulur, qurumların iş yükü və xərcləri azalır. Mobil tətbiqi yükləməklə əldə olunan yeni nəsil rəqəmsal imza vətəndaşlar üçün həmişəlik, sahibkarlar üçün isə ilk 6 ay müddətində ödənişsiz təqdim edilir.
Rəqəmsal imza ilə bağlı daha ətraflı məlumatı sima.az saytından və “157” Zəng mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə etmək mümkündür.

22 January 2026 11:05
The process of placing deposits at Expressbank has already been digitized with SIMA Signature. For this, customers can create an account in the Express24 mobile application without coming to the bank, and then place their deposits by signing contracts remotely with SIMA Signature. No physical documents are required when using the service.
Currently, work is underway at Expressbank to digitize other banking operations with SIMA Signature.
It should be noted that SIMA digital signature was created by AzInTelecom LLC, one of the AZCON Holding companies. SIMA Signature puts an end to citizens' dependence on service centers, and reduces the workload and costs of institutions. The new generation digital signature obtained by downloading the mobile application is provided free of charge for citizens forever, and for entrepreneurs for the first 6 months.
More detailed information about digital signatures can be obtained from the sima.az website and by contacting the 157 Call Center.