Meta şirkətinə məxsus Threads sosial şəbəkəsində istifadəçilərə reklamların göstərilməsi bütün dünyada tətbiq olunacaq. Şirkət bu barədə rəsmi bloqunda məlumat yayıb.
Məlumata görə, reklamlar 26 yanvar 2026-cı il tarixindən başlayan həftə ərzində bütün bazarlarda mərhələli şəkildə aktivləşdiriləcək. Yeniləmənin tam tətbiqi bir neçə ay çəkə bilər.
Meta reklamların göstərilmə tezliyi ilə bağlı konkret məlumat verməyib. Şirkət yalnız qeyd edib ki, istifadəçilər digər Meta sosial platformalarında olduğu kimi oxşar səviyyədə fərdiləşdirilmiş reklamlar görə bilərlər.
X (keçmiş Twitter) sosial şəbəkəsinin analoqu olan Threads-də reklamların testinə 2025-ci ilin yanvarında başlanılıb. İlk mərhələdə testlər ABŞ və Yaponiyada bir neçə brendin iştirakı ilə aparılıb. Həmin dövrdə Meta bildirmişdi ki, reklamlar xüsusi işarə ilə qeyd olunacaq və istifadəçilərin lentində paylaşımlar arasında göstəriləcək.
2025-ci ilin aprel ayında reklam testləri daha da genişləndirilərək 30 ölkəni əhatə edib.
Qeyd edək ki, Instagram ilə inteqrasiya olunan Threads tətbiqi 2023-cü ilin iyul ayında istifadəyə verilib, avqust ayında isə veb-versiyası istifadəyə açılıb. Sosial şəbəkə 2023-cü ilin dekabrında Avropada da fəaliyyətə başlayıb. Şirkətin məlumatına əsasən, 2025-ci ilin avqust ayına olan göstəricilərə görə, Threads-in aylıq aktiv istifadəçi sayı 400 milyonu ötüb.

Ads are also being activated in Threads
Meta's Threads social network will be rolling out ads to users worldwide. The company announced this on its official blog.
According to the report, ads will be gradually activated in all markets during the week starting January 26, 2026. The full implementation of the update may take several months.
Meta did not provide specific information about the frequency of display of ads. The company only noted that users can see a similar level of personalized ads as on other Meta social platforms.
Testing of ads on Threads, an analogue of the X (formerly Twitter) social network, began in January 2025. In the first phase, tests were conducted with the participation of several brands in the United States and Japan. At that time, Meta stated that ads would be marked with a special icon and displayed between posts in users' feeds.
In April 2025, advertising tests were further expanded to cover 30 countries.
It should be noted that the Threads application, which is integrated with Instagram, was launched in July 2023, and its web version was launched in August. The social network also launched in Europe in December 2023. According to the company, as of August 2025, the number of monthly active users of Threads exceeded 400 million.