Türkan Fərzəliyeva "Payriff"dəki CEO vəzifəsindən ayrılıb
Türkan Fərzəliyeva PayRiff QSC-də CEO vəzifəsindən ayrıldığını rəsmi olaraq təsdiqləyib. O, fevral ayından etibarən şirkətdə müşavir kimi fəaliyyətini davam etdirdiyini, CEO vəzifəsinin isə həmtəsisçi Xəyal Məmmədov tərəfindən icra edildiyini bildirib.
"İlk gündən etibarən Payriff-i birlikdə idarə etdiyimiz üçün şirkət üçün ciddi dəyişikliklər baş verməyib," – deyə Türkan Fərzəliyeva qeyd edib. Onun sözlərinə görə, 15 apreldən etibarən uzunmüddətli rəsmi məzuniyyətə çıxıb.
Fərzəliyeva 5 ilə yaxın rəhbərlik etdiyi Payriff QSC-də komanda ilə birgə bir çox mühüm uğurlara imza atdı. O, şirkətin Azərbaycanın ödəniş sistemləri ekosistemində aparıcı oyunçulardan birinə çevrilməsində mühüm rol oynadı. “Bir Fintek şirkətini qurub, böyütmək asan deyil. Bu təcrübəni düşündüyümdən daha uğurlu başa vura bildiyim üçün məmnunam,” – deyə o vurğulayıb.
Fərzəliyeva həmçinin şirkətin nailiyyətlərinə də toxunub:
• Payriff, beynəlxalq PCI-DSS sertifikatına malikdir.
• 2021-ci ildə KOBİA tərəfindən Startap şəhadətnaməsi ilə təltif olunub.
• 2024-cü ilin aprel ayında Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin texnopark rezidenti statusunu qazanıb.
• Elə həmin ilin iyulunda Azərbaycan Mərkəzi Bankı tərəfindən ödəniş xidmətləri göstərilməsi üçün rəsmi lisenziya əldə edib.
Hazırda Payriff Azərbaycan, Pakistan və Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində fəaliyyətini davam etdirir və 20-dən çox onlayn ödəniş xidmətini təqdim edir.
Türkan Fərzəliyeva çıxışında vurğulayıb ki, bir ideyaya uzun müddət fokuslanmaq bəzən yeni imkanların qarşısını ala bilər:

Turkan Farzaliyeva resigns as CEO of Payriff
The director of Payriff CJSC has changed. Turkan Farzaliyeva has left the position of CEO of Payriff CJSC
Turkan Farzaliyeva has officially confirmed her departure from the position of CEO of PayRiff CJSC. She stated that since February she has continued to work in the company as an advisor, while the position of CEO is performed by co-founder Khayal Mammadov.
"Since we have been managing Payriff together since day one, no serious changes have occurred for the company," Turkan Farzaliyeva noted. According to her, she has been on a long-term official leave since April 15.
Farzaliyeva, together with the team at Payriff CJSC, which she led for almost 5 years, has achieved many significant successes. She played a significant role in the company's transformation into one of the leading players in the payment systems ecosystem of Azerbaijan. "It is not easy to establish and grow a Fintech company. I am pleased that I was able to complete this experience more successfully than I thought," she emphasized.
Farzaliyeva also touched upon the company's achievements:
Payriff has an international PCI-DSS certificate.
In 2021, it was awarded the Startup Certificate by the SME Association.
In April 2024, it gained the status of a technopark resident of the Ministry of Digital Development and Transport.
In July of the same year, it received an official license from the Central Bank of Azerbaijan to provide payment services.
Currently, Payriff continues to operate in Azerbaijan, Pakistan, and the United Arab Emirates and offers more than 20 online payment services.
Turkan Farzaliyeva emphasized in her speech that focusing on one idea for a long time can sometimes prevent new opportunities: