12 Sentyabr 2023 15:47
İRİA-nın təşəbbüsü və “PASHA Holding”in sponsorluğu ilə həyata keçirilən “Viveka Mentorship Program” və “Viveka Company Creation Program”ın oflayn sessiyalarını uğurla tamamlanıb!
“Viveka Mentorship Program”ı çərçivəsində 20-dən çox mentor namizədi ilə ilk oflayn sessiyaları  5-6 sentyabr tarixlərində Azərbaycan-Fransız Universitetində baş tutub.  Ümumilikdə mentorluq proqramına Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, ADA Universiteti, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti, Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universiteti, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, Bakı Ali Neft Məktəbi, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyası, Azərbaycan Tibb Universiteti və Milli Aviasiya Akademiyası kimi ali təhsil müəssisələrindən müraciət etmiş  mentor namizədləri arasından 20-dən çox iştirakçı seçilib. Sessiya zamanı iştirakçılar həm yerli, həm də qlobal miqyasda sahibkarlıq ekosisteminin əsasını təşkil edən prinsiplər haqqında təlimlərdə iştirak etmişdir.
Viveka şirkəti ilə bu həftə keçirdiyimiz digər oflayn sessiyalar “Viveka Company Creation Program”ı çərçivəsində baş tutub. Bu proqramın əsas auditoriyası startap quruculuğuna başlamağı planlaşdıran və ya mövcud startapını inkişaf etdirmək istəyən universitet tələbələri və yeni məzunlardır.
Seçim mərhələsində namizədlər arasından seçilən 30-dan çox startap komandası proqramda iştirak hüququ əldə edib. Azərbaycan-Fransız universitetində təşkil edilən oflayn sessiyalar müddətində iştirakçılara startap biznes modelinin qurulması, müştəri seçimi, marketinq, MVP-nin yaradılması yönündə nəzəri və praktik təlimlər keçirilib. Sessiyalar zamanı təşkil edilən vörkşoplar ərzində Viveka mentorları iştirakçı startaplarına fərdi şəkildə dəstək olub, onların suallarını cavablandırıb.
Bununla da “Viveka” şirkəti tərəfindən hər iki proqram çərçivəsində oflayn sessiyalar yekunlaşıb, onlayn sessiyalar isə davam edir.

"Viveka Mentorship Program" and "Viveka Company Creation Program" were held!
The "Viveka Mentorship Program" and "Viveka Company Creation Program," initiated by İRİA and sponsored by "PASHA Holding," have successfully completed their ofline sessions!
Within the framework of the "Viveka Mentorship Program," the first online sessions with over 20 mentor candidates took place at the Azerbaijan-French University on September 5-6. In total, more than 20 participants were selected from mentor candidates who applied from leading higher education institutions in Azerbaijan, such as Azerbaijan State Economic University, ADA University, Azerbaijan State Oil and Industry University, Azerbaijan Architecture and Construction University, Azerbaijan State Pedagogical University, Baku Higher Oil School, State Administration Academy under the President of the Republic of Azerbaijan, Azerbaijan Medical University, and National Aviation Academy. During the sessions, participants received training on the principles that constitute the foundation of the local and global entrepreneurship ecosystem.
This week, we also held other online sessions with Viveka as part of the "Viveka Company Creation Program." The main audience of this program consists of university students and recent graduates who are planning to start a startup or want to develop their existing startups.
Over 30 startup teams selected during the selection stage participated in the program, where online sessions were held at the Azerbaijan-French University. During the sessions, participants received theoretical and practical training on establishing a startup business model, customer selection, marketing, and creating an MVP. Throughout the workshops conducted during the sessions, Viveka mentors provided individual support to the participating startups, answered their questions, and guided them.
As a result, both programs' online sessions have concluded, and online sessions are continuing, all organized by the "Viveka" company.