Wildberries 2026-cı ildə Türkiyədə WB Travel brendi altında özünə məxsus otel açacağını elan edib. Bu, şirkətin ikinci brend oteli olacaq. İlk otel — WB Travel Dreams Vacation — 15 fevral 2026-cı ildən etibarən Misirin Şarm-əş-Şeyx şəhərində fəaliyyətə başlayacaq.
Şirkətin məlumatına görə, Türkiyədəki otel turizm operatoru Fun&Sun ilə birgə açılacaq. WB Travel Anita Matiate adlı dördulduzlu otel qonaqları 1 may 2026-cı ildən qəbul edəcək. Oteldə qalmaq üçün nömrələri artıq Wildberries tətbiqi və Fun&Sun saytından bron etmək mümkündür.
Otel Türkiyənin Kemer şəhərində, ikinci sahil xəttində yerləşir və özünə məxsus qumlu-çınqıllı çimərliyə malikdir. Qonaqlar üçün açıq hovuz, su sürüşkənləri, əsas restoran və kofe evi nəzərdə tutulub.
WB Travel brendi altında açılacaq bu otel 2026-cı ildə istifadəyə veriləcək ikinci layihədir. Wildberries-in planlarına əsasən, 2026-cı il ərzində Misir və Türkiyədə daha bir neçə WB Travel otelinin açılması da nəzərdə tutulur.

Wildberries to open its own hotel in Turkey
Wildberries has announced that it will open its own hotel in Turkey under the WB Travel brand in 2026. This will be the company’s second branded hotel. The first hotel — WB Travel Dreams Vacation — will open in Sharm el-Sheikh, Egypt, on February 15, 2026.
According to the company, the hotel in Turkey will be opened in partnership with tourism operator Fun&Sun. The four-star WB Travel Anita Matiate hotel will welcome guests from May 1, 2026. Reservations for the hotel are now available through the Wildberries app and the Fun&Sun website.
The hotel is located on the second coastline of Kemer, Turkey, and has its own sandy and pebble beach. Guests will enjoy an outdoor pool, water slides, a main restaurant, and a coffee shop.
This hotel, which will open under the WB Travel brand, is the second project to be launched in 2026. According to Wildberries’ plans, several more WB Travel hotels are also planned to open in Egypt and Turkey during 2026.