Xbox Cloud Gaming-də reklamlı pulsuz tarif istifadəyə veriləcək
Microsoft Xbox Cloud Gaming üçün reklamlı pulsuz tarif təqdim etməyə hazırlaşır. The Verge nəşrinin yazdığına görə, yeni tarif ilkin mərhələdə Xbox Insider proqramının iştirakçıları üçün əlçatan olacaq.
İnsayder Tom Uorrenin məlumatına əsasən, Microsoft yaxın vaxtlarda reklam dəstəyi ilə Xbox Cloud Gaming-in açıq testinə başlayacaq. Bildirilir ki, şirkət son bir neçə ay ərzində bu funksiyanı daxili şəkildə sınaqdan keçirib.
Bu yaxınlarda Microsoft Xbox tətbiqini yeniləyərək bulud oyunları üçün yeni yükləmə ekranları əlavə edib. Həmin ekranlarda açıq şəkildə “reklam hesabına bir seans üçün bir saat oyun vaxtı” ifadəsi yer alır.
Qeyd olunur ki, pulsuz versiya istifadəçilərə özlərinə məxsus bəzi oyunları yayımlamaq, həmçinin ödənişli oyunları həftəsonları pulsuz oynamaq imkanı verəcək.

21 January 2026 11:13
Microsoft is preparing to introduce a free plan for Xbox Cloud Gaming with ads. According to The Verge, the new plan will initially be available to Xbox Insider program members.
According to insider Tom Warren, Microsoft will soon begin an open test of Xbox Cloud Gaming with ads. The company has reportedly been testing this feature internally for the past few months.
Microsoft recently updated the Xbox app and added new loading screens for cloud gaming. These screens clearly state “one hour of playtime per session with ads.”
The free version will allow users to stream some of their own games, as well as play paid games for free on weekends.