ABB Mobile-da smartfon və məişət texnikası satılacaq
ABB Bank yaxın vaxtlarda elektron ticarət imkanlarını genişləndirməyi planlaşdırır. Bu barədə ABB-nin Rəqəmsal Ofisinin rəhbəri Mehmet Ali Savaş Bakıda keçirilən Beynəlxalq Maliyyə və Bankçılıq Sammitində məlumat verib.
Onun sözlərinə görə, bank 2024-cü ilin sonundan etibarən müştəri xidmətlərində süni intellekt texnologiyalarını tətbiq edir və hazırda müraciətlərin təxminən 70%-i birbaşa süni intellekt tərəfindən cavablandırılır.
ABB eyni zamanda “DigiTravel” layihəsini istifadəyə verib. Layihə çərçivəsində istifadəçilər ABB Mobile tətbiqi vasitəsilə aviabiletlər ala bilirlər. Bank yaxın zamanda tədbir və əyləncə sektorunu əhatə edən yeni platforma da təqdim etməyi planlaşdırır.
Mehmet Ali Savaş bildirib ki, növbəti rübün sonunadək ABB Mobile tətbiqində smartfon, məişət texnikası və digər məhsulların satışı da mümkün olacaq. Onun sözlərinə görə, süni intellekt istifadəçilərə uyğun məhsul seçməkdə də kömək edəcək.

ABB Mobile will sell smartphones and home appliances
ABB Bank plans to expand its e-commerce capabilities in the near future. This was announced by Mehmet Ali Savaş, Head of ABB's Digital Office, at the International Finance and Banking Summit in Baku.
According to him, the bank has been implementing artificial intelligence technologies in customer services since the end of 2024, and currently about 70% of applications are answered directly by artificial intelligence.
ABB also launched the “DigiTravel” project. Within the framework of the project, users can buy airline tickets through the ABB Mobile application. The bank also plans to introduce a new platform covering the event and entertainment sector in the near future.
Mehmet Ali Savaş said that by the end of the next quarter, it will also be possible to sell smartphones, household appliances and other products in the ABB Mobile application. According to him, artificial intelligence will also help users choose the right product.