SİMA həlləri Beynəlxalq Maliyyə və Bankçılıq Sammitində
Türk dövlətlərinin qlobal maliyyə inteqrasiyası mövzusunda keçirilən sammitdə “AzInTelecom”un stendi qurulub. Stenddə şirkətə məxsus olan SİMA Rəqəmsal Həllər Platformasının maliyyə sektoru üçün faydalı məhsulları barədə iştirakçılara məlumat verilib.
Tədbirdə şirkətin Kommersiya departamentinin direktoru Fərrux Fərəcullayev “Biometriyanın fintekdə müasir rəqəmsal həllərə təsiri” mövsuzunda çıxış edib. O, öz çıxışında müasir fintek ekosistemində istifadəçi təcrübəsinin sürətləndirilməsi və maliyyə əməliyyatlarının təhlükəsizliyində biometrik texnologiyaların əsas funksiyasından bəhs edib. F.Fərəcullayev qeyd edib ki, üztanıma və digər biometrik identifikasiya həlləri maliyyə institutlarında fırıldaqçılıqla mübarizə və məsafədən xidmət göstərilməsi proseslərində kritik rol oynayır.
Müzakirələrdə kibertəhlükəsizlik, yaşıl maliyyə, investisiya imkanları və insan kapitalının inkişafı kimi aktual mövzulara da toxunulub. “AzInTelecom”un tədbirdə iştirak məqsədi regionda fintek ekosisteminin inkişafında öz innovativ həlləri ilə yaxından iştirak etmək olub.
“AZCON Holding” şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC 2015-ci ildən bulud həlləri, rəqəmsal identifikasiya və kiberbəhlükəsizlik sahəsində ixtisaslaşmış olaraq fəaliyyət göstərir. Şirkət “Hökumət buludu” və SİMA rəqəmsal həllər platforması kimi ölkəmiqyaslı layihələrin provayderidir.

SIMA solutions at the International Finance and Banking Summit
“AzInTelecom” had a stand at the summit held on the topic of global financial integration of Turkic states. The stand provided information to the participants about the useful products of the company’s SIMA Digital Solutions Platform for the financial sector.
At the event, Farrukh Farajullayev, Director of the Company’s Commercial Department, delivered a speech on the topic “The Impact of Biometrics on Modern Digital Solutions in Fintech”. In his speech, he spoke about the main function of biometric technologies in accelerating the user experience in the modern fintech ecosystem and the security of financial transactions. F. Farajullayev noted that facial recognition and other biometric identification solutions play a critical role in combating fraud and providing remote services in financial institutions.
The discussions also touched upon topical issues such as cybersecurity, green finance, investment opportunities, and human capital development. The purpose of AzInTelecom's participation in the event was to closely participate in the development of the fintech ecosystem in the region with its innovative solutions.
About AzInTelecom
AzInTelecom LLC, one of the companies of AZCON Holding, has been operating since 2015, specializing in cloud solutions, digital identification and cybersecurity. The company is a provider of nationwide projects such as the Government Cloud and the SIMA digital solutions platform.