Nazirlik TikTok rəsmiləri ilə uşaqların platformadan istifadəsini müzakirə edib
Rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat nazirinin müavini Rəşad Həsənov “TikTok” platformasının nümayəndələri ilə görüşüb.
Görüşdə rəqəmsal inkişaf sahəsində əməkdaşlıq imkanları, o cümlədən “Azərbaycan Respublikasında rəqəmsal inkişafın sürətləndirilməsinə dair 2026 – 2028-ci illər üçün Fəaliyyət Planı” çərçivəsində “TikTok”un potensial iştirakı müzakirə olunub.
Tərəflər rəqəmsal savadlılığın artırılması, təhsil sahəsində birgə layihələrin həyata keçirilməsi, yerli rəqəmsal startapların təşviqi, eləcə də uşaqların sosial media platformalarına çıxışı ilə bağlı qanunvericilikdə nəzərdə tutulan dəyişikliklər barədə fikir mübadiləsi aparıblar.
Görüşdə, həmçinin təhlükəsiz rəqəmsal mühitin formalaşdırılması və innovasiya ekosisteminin dəstəklənməsi istiqamətində əməkdaşlığın davam etdirilməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb.

Ministry discusses children's use of the platform with TikTok officials
Deputy Minister of Digital Development and Transport Rashad Hasanov met with representatives of the TikTok platform.
The meeting discussed opportunities for cooperation in the field of digital development, including the potential participation of TikTok within the framework of the "Action Plan for Accelerating Digital Development in the Republic of Azerbaijan for 2026-2028".
The parties exchanged views on increasing digital literacy, implementing joint projects in the field of education, promoting local digital startups, as well as changes in the legislation regarding children's access to social media platforms.
The meeting also emphasized the importance of continuing cooperation in the formation of a safe digital environment and supporting the innovation ecosystem.