Azərbaycanın 18-ci Milli İnternet Mükafatı NETTY2023 iştiraka dəvət edir
2004-cü ildə yaradılan NETTY hər il Azərbaycanın ən yaxşı internet saytlarını, tətbiqlərini, sosial resurslarını müəyyənləşdirir və mükafatlandırır və bu il 18-ci dəfə keçirilir.
Müsabiqə iştirakçılarının ərizələri netty.az saytında qəbul olunur və 2023-cü il oktyabrın 9 -dən noyabrın 30-dək davam edəcək.
Dekabrın 1-dən dekabrın 7-dək namizədlərin siyahısını formalaşdıran Ekspert Şurasının və Virtual Münsiflər Heyətinin səsverməsi keçiriləcək.
Elan edilmiş əsas nominasiyalar üzrə hər bir kateqoriya üzrə qaliblər müəyyən ediləcək.
İştirakçıların qiymətləndirilməsi aşağıdakı 3 meyar üzrə aparılır: ideya, məzmun, icra.
Ərizələrin qeydiyyatı ödənişlidir.
2023-cü ildə NETTY aşağıdakı əsas kateqoriyalar üzrə vebsaytlar, tətbiqlər və sosial səhifələr arasında resursları qiymətləndirəcək:
•    MALİYYƏ VƏ BANK İŞİ
•    ELEKTRON-TİCARƏT VƏ KOMMERSİYA
NETTY 2023-nin qalibləri mükafatlandırma mərasimində rəsmi olaraq elan edilir. Müsabiqənin bütün nominantları tədbirə dəvətlidir. Tədbir zamanı müsabiqənin nominantları və qalibləri diplomları və rəsmi NETTY mükafatını, həmçinin müsabiqənin tərəfdaşlarından hədiyyələri əldə edirlər.
Netty.az saytından müsabiqə haqqında ətraflı məlumat əldə edə bilərsiniz, həmçinin bu saytdan iştirak üçün müraciət imkanınız var.
Bu ilki mükafatı dəstəkləyən tərəfdaşlarımız:
Baş tərəfdaş - NAR.
Eksklüziv  tərəfdaş - AzInTelecom
Mükafatın rəsmi tərəfdaşları: SmartHost şirkətləridir, Savalan şirkətləridir, Renley şirkətləridir.
Layihənin informasiya tərəfdaşları Infocity.tech, Technote.az, Oxu.az, Media.az, «Каспий» qəzeti, Baku.TV, Baku.ws, banks.az, Gilavar Foto Klubu, Baku Hit FM, Auto life Radio, Texnogid, Tech.az

The 18th National Internet Award of Azerbaijan NETTY2023 invites you to participate
Established in 2004, NETTY annually identifies and awards the best websites, applications, and social resources of Azerbaijan, and this year is being held for the 18th time.
Contestants' applications are accepted on the netty.az website and will last from October 9 to November 30, 2023.
From December 1 to December 7, the vote of the Expert Council and the Virtual Jury, which formed the list of candidates, will be held.
Winners will be determined in each category based on the announced main nominations.
The evaluation of the participants is carried out according to the following 3 criteria: idea, content, execution.
Registration of applications is paid.
In 2023, NETTY will rank resources across websites, apps and social pages in the following key categories:
•    GOVERNMENT AND ELECTRONIC GOVERNMENT
•    FINANCE AND BANKING
•    ELECTRONIC-COMMERCE AND COMMERCE
•    INFO AND NEWS
The winners of NETTY 2023 are officially announced at the awards ceremony. All nominees of the competition are invited to the event. During the event, the nominees and winners of the competition receive diplomas and the official NETTY award, as well as gifts from the partners of the competition.
You can get detailed information about the competition from the Netty.az website, and you can also apply for participation from this website.