AzInTelecom “AI GITEX Kenya 2026” texnologiya sərgisində təmsil olunub
“AzInTelecom” MMC Keniyada keçirilən, Afrikanın ən böyük texnologiya və süni intellekt sərgilərindən biri “AI GITEX Kenya 2026”da iştirak edib.
İnnovasiya və süni intellekt sahəsində fəaliyyət göstərən şirkətlər və ekspertləri bir araya gətirən tədbirdə “AzInTelecom” stendlə təmsil olunub.
Şirkətin “AI GITEX Kenya 2026”da iştirakının başlıca hədəfi qlobal texnologiya arenasında öz mövqeyini daha da gücləndirmək, xarici tərəfdaşlarla strateji əməkdaşlıq əlaqələrini inkişaf etdirmək və rəqəmsal məhsullarını beynəlxalq miqyasda nümayiş etdirmək olub.
Tədbirdə şirkətin Kommersiya departamentinin direktoru Fərrux Fərəcullayev çıxış edərək böyükhəcmli dataların idarə olunmasında süni intellektin rolundan danışıb. O, bu sahədə yaranan nəhəng məlumat axınının təhlükəsiz şəkildə emal edilməsi üçün “AzInTelecom”un təklif etdiyi rəqəmsal infrastruktur imkanlarını diqqətə çatdırıb.
Sərgi iştirakçıları tərəfindən şirkətin rəqəmsal məhsul və xidmətlərinə maraq göstərilib, təqdim olunan innovativ həllər barədə ziyarətçilərə məlumat verilib.
“AZCON Holding” şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC bulud həlləri, rəqəmsal identifikasiya və kiberbəhlükəsizlik sahəsində ixtisaslaşmış texnologiya şirkətidir. 2015-ci ildən fəaliyyət göstərən şirkət “Hökumət buludu” və SİMA rəqəmsal imza kimi ölkəmiqyaslı layihələrin provayderidir. “AzInTelecom” MMC müştərilərə daim təhlükəsiz, dayanıqlı  və əlçatan xidmətlər təklif etməklə ölkədə rəqəmsal transformasiyanın sürətləndirilməsinə və innovativ texnologiyaların tətbiqinə töhfə verir.

AzInTelecom was represented at the "AI GITEX Kenya 2026" technology exhibition
“AzInTelecom” LLC participated in “AI GITEX Kenya 2026”, one of the largest technology and artificial intelligence exhibitions in Africa, held in Kenya.
“AzInTelecom” was represented with a stand at the event, which brought together companies and experts operating in the field of innovation and artificial intelligence.
The main goal of the company’s participation in “AI GITEX Kenya 2026” was to further strengthen its position in the global technology arena, develop strategic partnerships with foreign partners, and demonstrate its digital products on an international scale.
Speaking at the event, Farrukh Farajullayev, Director of the company’s Commercial Department, spoke about the role of artificial intelligence in managing large volumes of data. He highlighted the digital infrastructure capabilities offered by “AzInTelecom” to securely process the huge data flow generated in this area.
The exhibition participants showed interest in the company’s digital products and services, and visitors were informed about the innovative solutions presented.
“AzInTelecom” LLC, one of the “AZCON Holding” companies, is a technology company specializing in cloud solutions, digital identification and cybersecurity. Operating since 2015, the company is a provider of nationwide projects such as “Government Cloud” and SIMA digital signature. “AzInTelecom” LLC contributes to the acceleration of digital transformation and the implementation of innovative technologies in the country by constantly offering customers secure, sustainable and accessible services.