KPMG və Anthropic vergi və məsləhət platforması hazırlayıb
Qlobal peşəkar xidmətlər şirkəti KPMG və süni intellekt şirkəti Anthropic bu həftə “KPMG Digital Gateway Powered by Claude” adlı yeni platformanı istifadəyə verdiklərini açıqlayıblar.
Yeni həll Anthropic-in süni intellekt modellərini KPMG-nin müştəri xidmətləri platformasına inteqrasiya edir. Qlobal əməkdaşlıq çərçivəsində ilkin mərhələdə əsas diqqət vergi müştərilərinə və özəl investisiya şirkətlərinə yönələcək.
Şirkətlərin bildirdiyinə görə, tərəfdaşlıq kibertəhlükəsizlik, risk idarəetməsi və AI auditini də əhatə edir. Komandalar süni intellekt sistemlərini mümkün zəifliklərə qarşı test edəcək, həmçinin KPMG-nin daxili AI idarəetmə çərçivəsindən istifadə olunacaq.

Global professional services firm KPMG and artificial intelligence firm Anthropic announced this week the launch of a new platform called “KPMG Digital Gateway Powered by Claude.”
The new solution integrates Anthropic’s AI models into KPMG’s client services platform. The global partnership will initially focus on tax clients and private equity firms.
The companies said the partnership will also include cybersecurity, risk management and AI auditing. The teams will test AI systems for potential vulnerabilities, and will leverage KPMG’s internal AI governance framework.