“AzInTelecom” GITEX AI 2026 qlobal müzakirələrində – Fotolar
“AZCON Holding” şirkətlərindən olan “AzInTelecom” MMC regionun ən böyük texnologiya və süni intellekt tədbirlərindən biri – GITEX AI 2026-da iştirak edib.
Qazaxıstanın Almatı şəhərində keçirilən tədbir süni intellekt, rəqəmsal transformasiya və innovativ texnologiyalar sahəsində qlobal ekspertləri bir araya gətirib. “AzInTelecom” tədbirdə stendlə təmsil olunaraq şirkətin qabaqcıl texnoloji həllərini və rəqəmsal xidmətlərini beynəlxalq auditoriyaya təqdim edib.
Şirkətin tədbirdə iştirakının əsas məqsədi beynəlxalq texnologiya ekosistemində mövqeyini gücləndirmək, strateji tərəfdaşlıqları genişləndirmək, eləcə də rəqəmsal həllərini qlobal bazarda tanıtmaq olub.
Tədbir zamanı “AzInTelecom” baş direktorunun müşaviri Fərid İsmayılzadə panel müzakirələrdə çıxış edərək dövlət və biznes üçün rəqəmsal etimadın əhəmiyyətindən danışıb. O, saxta kimliklərə qarşı biometrik texnologiyaların vacibliyini və blokçeyn əsaslı maliyyə əməliyyatlarının etibarlılığını vurğulayıb. Şirkətin Kommersiya departamentinin direktoru Fərrux Fərəcullayev isə Azərbaycanda “Lenovo” ilə tərəfdaşlıq çərçivəsində NVIDIA çipləri ilə təchiz edilmiş ilk Superkompüter Mərkəzinin yaradılmasının strateji əhəmiyyətini diqqətə çatdırıb.
Qeyd edək ki, tədbir çərçivəsində “AzInTelecom” və “Gcore” şirkətlərinin birgə təşkilatçılığı ilə stenddə interaktiv vorkşop keçirilib. Vorkşopun sonunda təşkil olunan viktorinada qalib gələn iştirakçıya şirkətin ictimai bulud platforması olan “AZINCLOUD” xidmətlərindən istifadə üçün 1000 manatlıq vauçer təqdim edilib. Əlavə 2 iştirakçı isə müxtəlif hədiyyələr qazanıb.

AzInTelecom LLC, one of the companies of AZCON Holding, participated in GITEX AI 2026, one of the largest technology and artificial intelligence events in the region.
The event, held in Almaty, Kazakhstan, brought together global experts in the field of artificial intelligence, digital transformation and innovative technologies. AzInTelecom was represented at the event with a stand and presented the company's advanced technological solutions and digital services to an international audience.
The main goal of the company's participation in the event was to strengthen its position in the international technology ecosystem, expand strategic partnerships, as well as introduce its digital solutions to the global market.
During the event, Farid Ismayilzadeh, Advisor to the CEO of AzInTelecom, spoke at a panel discussion and spoke about the importance of digital trust for the state and business. He emphasized the importance of biometric technologies against fake identities and the reliability of blockchain-based financial transactions. Farrukh Farajullayev, Director of the Company's Commercial Department, highlighted the strategic importance of establishing the first Supercomputer Center equipped with NVIDIA chips in Azerbaijan within the framework of a partnership with Lenovo.
It should be noted that an interactive workshop was held at the stand, jointly organized by AzInTelecom and Gcore companies, as part of the event. At the end of the workshop, the winner of the quiz was presented with a 1,000 manat voucher for using the company's public cloud platform, AZINCLOUD. Two additional participants won various prizes.