PAŞA Bank “ZirvədəSən” proqramına qəbul davam edir
PAŞA Bank tərəfindən həyata keçirilən “ZirvədəSən” adlı 3 aylıq ödənişli təcrübə proqramına qəbul prosesi davam edir. Proqram gənclərə bank sektorunda real iş mühitini yaxından tanımaq, praktiki tapşırıqlar üzərində işləmək və peşəkar bacarıqlarını inkişaf etdirmək imkanı təqdim edir.
Məlumata görə, iştirakçılar maliyyə, marketinq, istedadların idarəedilməsi, komplayns, hüquq, data analitikası, “agile” və rəqəmsal mühəndislik sahələri üzrə təcrübə qazanacaqlar. Bununla yanaşı, bank mütəxəssisləri tərəfindən 3 ay müddətində təlim sessiyaları keçiriləcək.
Proqram çərçivəsində iştirakçılara korporativ iş mühiti, şəbəkələşmə imkanları, karyera məsləhətləri və mentorluq dəstəyi təqdim olunur. Yüksək nəticə göstərən iştirakçılar sertifikatla təltif ediləcək və bankda işlə təmin olunmaq şansı əldə edəcəklər.
Statistikaya görə, proqramın əvvəlki illərdə də uğurlu nəticələri qeydə alınıb. Belə ki, 2024-cü ildə proqramda 60 nəfər iştirak edib və onların 32-dən çoxu işlə təmin olunub. 2025-ci ildə isə iştirakçı sayı 70 nəfərə çatıb, onlardan 30-dan çoxu bankda iş imkanı qazanıb.
Proqrama son kurs bakalavr tələbələri, magistratura tələbələri və 2024–2025-ci illərin məzunları müraciət edə bilərlər. Namizədlərdən Azərbaycan dili ilə yanaşı, ingilis dili üzrə orta səviyyədə bilik (rus dili üstünlük hesab olunur), Microsoft Office proqramlarında işləmək bacarığı tələb edilir.
Bundan əlavə, minimum 75% ÜOMG, yüksək kommunikasiya bacarıqları, komanda işi, motivasiya və analitik düşüncə əsas seçim meyarları sırasındadır.

PASHA Bank "You Are at the Top" program is open for applications
The admission process for the 3-month paid internship program “ZirvadaSen” implemented by PASHA Bank is ongoing. The program offers young people the opportunity to get to know the real work environment in the banking sector, work on practical tasks and develop their professional skills.
According to the information, participants will gain experience in the fields of finance, marketing, talent management, compliance, law, data analytics, “agile” and digital engineering. In addition, training sessions will be held by bank specialists for 3 months.
Within the framework of the program, participants are provided with a corporate work environment, networking opportunities, career advice and mentoring support. Participants who show high results will be awarded a certificate and will have a chance to get a job at the bank.
According to statistics, the program has also been successful in previous years. Thus, in 2024, 60 people participated in the program and more than 32 of them were employed. In 2025, the number of participants reached 70, more than 30 of whom got a job opportunity at the bank.
The program is open to final year bachelor's students, master's students and graduates of 2024–2025. Candidates are required to have an intermediate level of knowledge of Azerbaijani, English (Russian is considered an advantage), and the ability to work in Microsoft Office programs.
In addition, a minimum of 75% GPA, high communication skills, teamwork, motivation and analytical thinking are among the main selection criteria.