Canva “Cavalry” platformasını satın aldı
Dünyanın aparıcı vizual ünsiyyət platformalarından olan Canva Böyük Britaniya mənşəli hərəkətli qrafika proqramı Cavalry-ni aldığını açıqlayıb. Şirkət bu addımla peşəkar motion dizayn seqmentində mövqeyini gücləndirməyi hədəfləyir.
Məlumata görə, Cavalry müstəqil məhsul kimi fəaliyyətini davam etdirəcək, eyni zamanda onun texnologiyaları Canva platformasına inteqrasiya olunacaq. Satınalma, Canva-nın ötən il həyata keçirdiyi Affinity razılaşmasından sonra peşəkar dizayn alətləri istiqamətində atdığı növbəti strateji addım kimi qiymətləndirilir.
Şirkət eyni zamanda süni intellekt əsaslı video reklam optimallaşdırılması sahəsində çalışan MangoAI startapını da portfelinə daxil edib. Canva rəhbərliyi bildirir ki, məqsəd dizaynerlər üçün daha sürətli, çevik və inteqrasiya olunmuş “yaradıcı əməliyyat sistemi” formalaşdırmaqdır.
Hazırda Canva-nın 265 milyondan çox istifadəçisi var və şirkətin illik gəliri 4 milyard dolları ötür.

Canva bought the Cavalry platform
Canva, one of the world's leading visual communication platforms, has announced the acquisition of British motion graphics software Cavalry. The company aims to strengthen its position in the professional motion design segment with this step.
According to the information, Cavalry will continue to operate as a standalone product, while its technologies will be integrated into the Canva platform. The acquisition is considered the next strategic step taken by Canva in the direction of professional design tools after the Affinity deal it made last year.
The company has also included MangoAI, a startup working in the field of artificial intelligence-based video advertising optimization, in its portfolio. Canva management says that the goal is to form a faster, more flexible and integrated "creative operating system" for designers.
Currently, Canva has more than 265 million users and the company's annual revenue exceeds $ 4 billion.