Shein Çində təchizat zəncirinə 1,5 milyard dollar investisiya edir
Shein Quanqdonq əyalətində təchizat zəncirinin inkişafına 10 milyard yuan (təxminən 1,5 milyard ABŞ dolları) sərmayə yatırmağı planlaşdırdığını açıqlayıb. Şirkətin qurucusu Xu Yangtian bildirib ki, investisiya növbəti üç il ərzində ağıllı təchizat sistemlərinin qurulmasına və regionda transsərhəd elektron ticarətin dəstəklənməsinə yönələcək.
Bu addım Shein-in əvvəlki strategiyasından fərqli istiqamət kimi qiymətləndirilir. Şirkət son illər baş qərargahını Singapore şəhərinə köçürmüş və ABŞ birjasında listinq imkanlarını nəzərdən keçirmişdi.
Nanjing şəhərində əsası qoyulan Shein hazırda Guangzhou ətrafında 10 minə yaxın təchizatçı ilə çalışır və regionda 600 mindən çox iş yerini dəstəkləyir. Eyni zamanda, şirkət ABŞ-da tarif təzyiqləri, tənzimləyici araşdırmalar, məhsul təhlükəsizliyi və məlumatların məxfiliyi ilə bağlı hüquqi problemlərlə üzləşir.

Shein invests $1.5 billion in supply chain in China
Shein announced plans to invest 10 billion yuan (about 1.5 billion U.S. dollars) in supply chain development in Guangdong province. The investment will be focused on building intelligent supply systems and supporting cross-border e-commerce in the region over the next three years, said the company’s founder Xu Yangtian.
The move is seen as a departure from Shein’s previous strategy. The company had recently relocated its headquarters to Singapore and was considering a U.S. listing.
Founded in Nanjing, Shein currently works with about 10,000 suppliers around Guangzhou and supports more than 600,000 jobs in the region. At the same time, the company is facing legal challenges in the United States over tariff pressures, regulatory investigations, product safety and data privacy.