Daha 3 maliyyə qurumu SİMA ilə tərəfdaş oldu
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyinin tabeliyindəki “AzInTelecom” MMC tərəfindən yaradılmış SİMA Rəqəmsal Həllər Platformasının məhsulları daha 3 maliyyə qurumu tərəfindən inteqrasiya edilib.
SİMA ilə xidmətlərini rəqəmsallaşdıran qurumlar “MFX-Tradining Investment Company” ASC, “Krapp” MMC və “AllAll Finance” MMC olub.
Kredit, anderraytinq, portfelin idarə olunması, investisiya tədqiqatı və məsləhət xidmətləri kimi sahələrdə fəaliyyət göstərən “MFX-Trading” şirkəti rəsmi veb-saytında “SİMA İmza” vasitəsilə maliyyə əməliyyatlarında imzalama prosesini rəqəmsallaşdırıb.
“AllAll Finance” platformasında da istifadəçilərə “SİMA İmza” həlli ilə veb-sayt üzərindən lombard krediti müqaviləsini imzalamaq imkanı təqdim edilir.
“Krapp” mobil tətbiqində isə “SİMA KYC” həlli ilə istifadəçilərin identifikasiyası etibarlı və qanuni şəkildə aparılır. Mobil tətbiq vasitəsilə istifadəçilərə maliyyə xidmətləri göstərilir.
Qeyd edək ki, SİMA platformasına daxil olan həllər sayəsində bir çox fiziki proseslər etibarlı şəkildə rəqəmsallaşdırılır. “SİMA İmza” istifadəçilərə sürətli və istənilən sayda imzalama imkanı qazandırır. Mobil tətbiqi yükləməklə əldə olunan yeni nəsil rəqəmsal imza vətəndaşlar üçün ödənişsizdir. “SİMA KYC” isə qurumlar və istifadəçilər arasında rəqəmsal körpü rolunu oynamaqla şəxsin identifikasiyasını real vaxt rejimində əldə etmək imkanı yaradır. SİMA məhsulları ilə bağlı ətraflı məlumatı sima.az saytından və “157” Zəng mərkəzi ilə əlaqə saxlayaraq əldə etmək olar.

28 January 2025 17:32
The products of the SIMA Digital Solutions Platform, created by “AzInTelecom” LLC under the Ministry of Digital Development and Transport, have been integrated by 3 more financial institutions.
The institutions that digitized their services with SIMA were “MFX-Trading Investment Company” OJSC, “Krapp” LLC and “AllAll Finance” LLC.
“MFX-Trading”, which operates in areas such as credit, underwriting, portfolio management, investment research and advisory services, has digitized the signing process in financial transactions through “SIMA Signature” on its official website.
The “AllAll Finance” platform also offers users the opportunity to sign a pawn loan agreement via the website with the “SIMA Signature” solution.
In the “Krapp” mobile application, user identification is carried out reliably and legally with the “SIMA KYC” solution. Financial services are provided to users through the mobile application.
It should be noted that many physical processes are digitized reliably thanks to the solutions included in the SIMA platform. “SIMA Signature” provides users with the opportunity to sign quickly and as many times as they want. The new generation digital signature obtained by downloading the mobile application is free of charge for citizens. “SIMA KYC” acts as a digital bridge between institutions and users, creating the opportunity to obtain personal identification in real time. Detailed information about SIMA products can be obtained from the sima.az website and by contacting the “157” Call Center.