Ermənilərin Azərbaycan vətəndaşlarına qarşı yeni fişinq hücumları müəyyən edilib
Xüsusi Rabitə və İnformasiya Təhlükəsizliyi Dövlət Xidməti (XRİTDX) erməni haker qruplarının Azərbaycan vətəndaşlarına qarşı yeni fişinq hücumlarını müəyyən edib.
Bu barədə Tech.az mediaya Dövlət Xidmətindən bildirilib.
Məlumata görə, müxtəlif teatrlara və tamaşalara saxta bilet satışı həyata keçirən veb saytlar hazırlayaraq, sosial mühəndislik yolu ilə vətəndaşları aldadaraq onlara məxsus bank kartı məlumatlarının ələ keçirilməsi və pul vəsaitlərinin mənimsənilməsi üçün yeni metoda əl atırlar.
"Vətəndaşları bu cür hallara qarşı ayıq sayıq olmağa, biletləri yalnız rəsmi satış nöqtələrindən və rəsmi satış veb saytlarından əldə etməyə çağırırıq", - deyə Dövlət Xidməti bəyan edib.

New phishing attacks by Armenians against Azerbaijani citizens have been identified
The State Service for Special Communication and Information Security (SSIS) has identified new phishing attacks by Armenian hacker groups against citizens of Azerbaijan.
Tech.az was informed about this by the State Service.
According to information, they are using a new method to capture their bank card information and embezzle money by creating websites that sell fake tickets to various theaters and performances, deceiving citizens through social engineering.
"We urge citizens to be vigilant against such situations, to purchase tickets only from official sales points and official sales websites," the State Service stated.