İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinə sədr təyin edilib
Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi yanında İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin sədri vəzifəsini müvəqqəti icra edən İnarə Vəliyeva sədr vəzifəsinə təsdiqlənib.
Bununla bağlı nazir Rəşad Nəbiyev əmr imzalayıb.
İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi Azərbaycanda innovasiya ekosisteminin inkişafı və güclənməsi üçün layihələr həyata keçirir. Bu layihələrin əsas məqsədi startapların inkişafıdır.
İnarə Vəliyevanın sədr əvəzi olduğu müddət bir sıra xarici şirkətlərin ölkəyə gətirilməsi təmin edilib, yerli startapların qlobal arenada təmsil olunması həyata keçirilib. Həmçinin Agentliyin dəstəyi ilə ilk vençur fond qurulub. TikTok, KOCİA, Holberton School və s. şirkətlər Azərbaycana gətirilib.

The chairman of the Innovation and Digital Development Agency was appointed
Inara Valiyeva, who is temporarily acting as the chairman of the Innovation and Digital Development Agency under the Ministry of Digital Development and Transport, has been approved for the position of chairman.
In this regard, Minister Rashad Nabiyev signed an order.
The Innovation and Digital Development Agency implements projects for the development and strengthening of the innovation ecosystem in Azerbaijan. The main goal of these projects is the development of startups.
A number of foreign companies were brought to the country during the time of Inara Valiyeva's deputy chairmanship, local startups were represented in the global arena. Also, the first venture fund was established with the support of the Agency. TikTok, KOCIA, Holberton School, etc. companies were brought to Azerbaijan.