Instagram şərhlərində foto əlavə etmək mümkün olacaq
İstifadəçilərin diqqətini çəkən yeniliyə görə artıq bəzi paylaşımların altında şərh yazarkən şəkil yükləmək mümkün olub. Bununla bağlı Instagram rəsmi açıqlama verməsə də, sosial şəbəkədə funksiyanı istifadə edənlərin sayı artmağa başlayıb.
Məlumata görə, şərhə yalnız bir foto əlavə etmək olur və istəyə uyğun olaraq ona qısa mətn də yazmaq mümkündür. Göndərildikdən sonra isə yalnız mətn hissəsini redaktə etmək olur. Şəkli dəyişmək və ya ayrıca silmək mümkün deyil.
Yeni funksiya hazırda bütün istifadəçilər üçün aktiv deyil. Instagram-ın hansı hesablar üzərində test apardığı isə açıqlanmayıb.

It will be possible to add photos to Instagram comments
Due to the innovation that has caught the attention of users, it is now possible to upload a photo when commenting on some posts. Although Instagram has not made an official statement regarding this, the number of people using the feature on the social network has started to increase.
According to the information, only one photo can be added to the comment and, if desired, a short text can be written to it. After sending, only the text part can be edited. It is not possible to change the photo or delete it separately.
The new feature is currently not active for all users. It has not been announced which accounts Instagram is testing on.