05 Sentyabr 2025 15:36
Amerikalı reper Meek Mill iddialara görə, "dünyanı dəyişə biləcək" süni intellekt layihəsi üçün A seriyası investisiya raundunda 20 milyon dollar investisiya əldə edib. Bu investisiyaya Andreessen Horowitz (A16Z) Fondu rəhbərlik edib. X sosial media platformasında yayılan məlumatlara görə, layihənin maliyyələşmədən sonrakı dəyəri 100 milyon dollar qiymətləndirilir.
Reper startap haqqında sosial mediada tez-tez paylaşımlar edir, onu "oyunu dəyişdirəcək süni intellekt aləti" və "dahi bir texnologiya mütəxəssisi" tərəfindən hazırlandığını bildirir. Startapın adı "The Liberty Line" kimi qeyd olunsa da, alətin dəqiq təfərrüatları hələ açıqlanmayıb. Lakin Meek Mill onun potensial təsiri barədə öz əminliyini ifadə edib.
Bu inkişaf Meek Mill-i süni intellekt sahəsinə yönələn məşhurlar sırasına daxil edir. O, bu addımı ilə will.i.am və Diddy kimi süni intellekt sahəsinə investisiya edən məşhurlar sırasına qoşulur. "The Source" jurnalına görə, məşhurların texnologiyaya olan marağı getdikcə artır.

05 September 2025 15:36
American rapper Meek Mill has reportedly secured $20 million in a Series A funding round for an artificial intelligence project described as capable of “changing the world.” The investment was led by venture capital firm Andreessen Horowitz (A16Z). According to posts on the X social media platform, the post-money valuation of the project is estimated at $100 million.
The rapper frequently shares updates about the startup on social media, describing it as a “game-changing AI tool” developed by a “genius tech expert.” While the project is mentioned under the name “The Liberty Line,” specific details about the tool have not yet been disclosed. Nevertheless, Meek Mill has expressed confidence in its potential impact.
This development places Meek Mill among the growing number of celebrities entering the AI space. With this move, he joins figures such as will.i.am and Diddy, who have also invested in artificial intelligence. According to The Source magazine, celebrities’ interest in technology continues to increase.