“Naxtel” abunəçilərin Azercell, Bakcell və ya Nar şəbəkələrinə keçməsi üçün müraciət müddətini uzatdı. Şirkətdən verilən məlumata görə, abunəçilərin çoxsaylı istəkləri və balansda qalan vəsaitlərinin tam istifadəsinə imkan yaratmaq üçün xidmətlərin dayandırılma tarixi dəyişdirilib.
Son tarix dəyişdi
Artıq nömrə daşınması üçün son müraciət tarixi 15 gün uzadılaraq 15.12.2025-ci il olaraq təyin edilib. Abunəçilər 15.10.2025-ci il tarixindən 15.12.2025-ci il tarixinə qədər Azercell, Bakcell və Nar operatorlarının müvafiq mərkəzlərinə müraciət edərək nömrələrini istədikləri şəbəkəyə keçirə bilərlər.
Qeyd edək ki, “Naxtel” MMC tərəfindən telekommunikasiya xidmətlərinin göstərilməsi 15.12.2025-ci il tarixindən etibarən tamamilə dayandırılacaq.

The suspension date of Naxtel services has been changed
Naxtel has extended the application period for subscribers wishing to switch to Azercell, Bakcell, or Nar networks. According to the company, the suspension date of services has been changed to allow subscribers to fully use their remaining balances and in response to high demand.
Deadline Extended
The final application date for number portability has been pushed back by 15 days, now set for December 15, 2025. Between October 15, 2025, and December 15, 2025, subscribers can apply to the respective service centers of Azercell, Bakcell, and Nar to transfer their numbers.
It should be noted that Naxtel’s telecommunication services will be completely discontinued as of December 15, 2025.